'Konuşacağım' dedi, vazgeçti

AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesinde 'azmettirici' olduğu öne sürülen ve savcılık iddianamesinde hakkında ömür boyu hapis cezası istenen Erhan Tuncel...

İSTANBUL - AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesinde 'azmettirici' olduğu öne sürülen ve savcılık iddianamesinde hakkında ömür boyu hapis cezası istenen Erhan Tuncel, soruşturmayla ilgili yeni bilgiler vermek için götürüldüğü İstanbul Adliyesi'nde ifade vermekten son anda vazgeçti.
Savcılara mektup yazdı
Tuncel, iddianamenin hazırlanması ve basına yansımasının ardından geçen hafta tutuklu bulunduğu Tekirdağ F Tipi Cezaevi'nden soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcıları Selim Berna Altay ile Fikret Seçen'e içinde bir dilekçe bulunan mektup göndererek yeni bazı bilgiler vereceğini belirtti. Tuncel, bunun üzerine, savcılar tarafından tanık olarak dinlenmesi için tutuklu bulunduğu cezaevinden Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne götürüldü. Bir süre sonra odasına alındığı Cumhuriyet Savcısı Altay ile görüşen Tuncel, buradan adliyenin sorgu odasına alındı.
Tuncel, burada bir süre yalnız olarak tutulduktan sonra cezaevi aracına bindirilerek saat 14.30 sıralarında tutuklu bulunduğu Tekirdağ F Tipi Cezaevi'ne gönderildi.
Savcılıkta daha önceki dilekçesinin aksine herhangi bir bilgi vermekten vazgeçtiği öğrenilen Erhan Tuncel'in, görüştüğü Savcı Altay'a, "Mahkemede suçsuz olduğumu kanıtlayacağım" dediği öğrenildi.