Konya merkezli operasyonda 43 gözaltı

Konya merkezli operasyonda 43 gözaltı
Konya merkezli operasyonda 43 gözaltı
Konya merkezli "paralel yapı" iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında, gözaltı sayısı 43'e yükseldi. Operasyon kapsamında, Mevlana Ünversitesi kurucu rektörü Prof. Dr. Bahattin Adam da gözaltına alındı.

RADİKAL - Sabah saatlerinde Konya merkezli 19 ilde başlatılan operasyon kapsamında gözaltılar sürüyor. Gözaltına alındıkça Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne götürülüyor.

Şu ana kadar operasyon kapsamında 43 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

ESKİ REKTÖR DE GÖZALTINDA

Operasyon kapsamında, Mevlana Ünversitesi kurucu rektörü Prof. Dr. Bahattin Adam da gözaltına alındı.

Sağlık kontrolü için Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilen Prof. Dr. Bahattin Adam, gazetecilerin “Niçin gözaltına alındınız?” sorusu üzerine, “Siz daha iyi bilirsiniz. Biz 10 yıl Konya’ya hizmet ettik. Vicdanları sızlamayanlar utansın. Bildiğimiz yoldan şaşmayacağız”dedi.

Mevlana Üniversitesi, Gevher Sultan Eğitim Araştırma, Kültür ve Sağlık Vakfı tarafından kuruluş işlemleri yürütülerek, 2009 yılında açılmıştı. Kurucu rektör Prof. Dr. Bahattin Adam, 2 Temmuz 2014 yılında görevinden ayrılmıştı.


  http://www.radikal.com.tr/136399313639931

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Türkiyenin geldiği duruma bakın. - user1020673

  Bu insanlar size biat etseler, gözlerini yumsalardı el üstünde idiler. Size karşı çıktılar diye yapmadığınız hukuksuzluk kalmadı. Dünkü dostlarınıza böyle yapıyorsanız düşmanlarınıza ne yapmazsınız. Siyasi Işıdizm muktedirlerin aklını esir almış durumda.