Konya merkezli 'paralel' operasyonu: İşadamları, polisler, avukatlar...

Konya merkezli 'paralel' operasyonu: İşadamları, polisler, avukatlar...
Konya merkezli 'paralel' operasyonu: İşadamları, polisler, avukatlar...
Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü "paralel yapı" iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında, Konya merkezli birçok ilde operasyon başlatıldı. Operasyon kapsamında bazı işadamları da gözaltına alındı.

KONYA - Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, “paralel yapı” iddialarına ilişkin aylar önce soruşturma başlattı. Bu sabah saatlerinde de Konya merkezli olarak 10'un üzerinde ilde operasyon için harekete geçildi.

Gözaltına alınacaklar arasında eski polis müdürlerinin de olduğu öğrenildi. Soruşturma kapsamında daha önce bir avukat ile sekreteri tutuklanmıştı. Konya Barosu avukatlarından M.O.  ABD 'ye gitmek için Konya Havaalanında, sekreteri F.N.P. Selçuklu ilçesinde 11 Mayıs'ta gözaltına alındıktan sonra tutuklanmış, M.O. hakkında, "Fethullahçı terör örgütüne üye olma", " Resmi belgede sahtecilik" ve "Adli görevi kötüye kullanmak", F.N.P. hakkında ise "Fethullahçı terör örgütüne üye olma" suçlamaları bulunduğu  iddia edilmişti.

F.N.P'nin aracının bagajındaki, hukuk bürosundan aldığı öne sürülen 500 bin lira tutarındaki döviz, altın ve Türk Lirası ile ruhsatlı tabanca ve mermilere de el konulmuş, zanlının " Para ve altınların M.O'ya ait olduğunu", M.O'nun ise bunları "Gayrimenkul satışından elde ettiğini" söylediği ileri sürülmüştü.

(DHA - AA)