Konya ve İstanbul'da kaza: 11 ölü, sekiz yaralı

Osman Kösele Köyü'nden Konya kent merkezine yolcu taşıyan midibüs Halkapınar ilçesinde yaklaşık 50 metrelik uçuruma yuvarlandı.

KONYA/İSTANBUL - Osman Kösele Köyü'nden Konya kent merkezine yolcu taşıyan midibüs Halkapınar ilçesinde yaklaşık 50 metrelik uçuruma yuvarlandı.
Sabah 8.30'da sürücü Recep Kıratlı'nın direksiyon hâkimiyetini kaybetmesiyle meydana gelen kazada dokuz kişi öldü, ikisi ağır beş kişi yaralandı. Dört çocuk babası Recep Kıratlı'nın diş ağrısı çeken iki yaşındaki Büşra'yı Halkapınar'a tedavi için götürdüğü, eşi Zeynep Kıratlı'nın da küçük kızıyla birlikte geldiği öğrenildi. Kazada, Recep Kıratlı, eşi, ve kızının yanı sıra kuzeni Mustafa Kıratlı da yaşamını yitirdi. Kazada yaşamını yitiren diğer isimler şöyle: Ali İhsan Yanık, Halil Gökçe, Gülsüm Güvenç, Ramazan Demirel, Necmettin Önal.
İstanbul Maltepe 'de de Mehmet Tataroğlu yönetimindeki kamyonet kontrolden çıkarak devrildi. Kazada, Mehmet ve Emine Tataroğlu öldü, çocukları Yağız, Emir Tataroğlu ile yakınları Zülfü Çiğdem yaralandı. (Radikal, dha)