Konya'da delil aranıyor

Eğitim uçuşu için Konya'dan havalandıktan sonra çarpışarak düşen iki uçakla ilgili Bağbaşı beldesinin Çataloluk mevkiinde incelemeler sürüyor.

KONYA - Eğitim uçuşu için Konya'dan havalandıktan sonra çarpışarak düşen iki uçakla ilgili Bağbaşı beldesinin Çataloluk mevkiinde incelemeler sürüyor. Görgü tanıkları, yaralı kurtulan teğmen Onur Uyanık'ın, uçakların kanatlarının çarptığını söylediğini anlatırken, Genelkurmay, uçakların düşüş nedeninin henüz belli olmadığını açıkladı.
Üç pilotun şehit olduğu, bir pilotun yaralı kurtulduğu olaydan sonra Hava Kuvvetleri Komutanlığı Değerlendirme-Denetleme Başkanlığı ekipleri uçakların düşüş pozisyonları ve yerleriyle ilgili bilgi toplamaya başladı. Yetkililer, şehit olan pilot yüzbaşılar Ömer Günana ve Savaş Acarca'nın 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda F-4 pilotu, şehit teğmen Bahadır Tayfur ile fırlatma koltuğuyla kurtulan Uyanık'ın ise eğitim alan öğrenciler olduğunu açıkladı.
Arama çalışmalarına katılan Hamzalar Belediye Başkanı Mehmet Ali Ak, Uyanık'ı elindeki yeşil ışıklı lamba sayesinde fark ettiklerini anlatarak şöyle konuştu:
"Bize 'Endişelenecek bir şey yok. Ben teğmen Onur, çevrede bu lambanın
ışığına bakın, diğer arkadaşlarım de sağ olabilir' dedi."
(dha, aa)