Konya'da El Kaide operasyonu: 10 gözaltı

Konya'da El Kaide operasyonu: 10 gözaltı
Konya'da El Kaide operasyonu: 10 gözaltı
Konya'da Suriyeli muhaliflere silah gönderdiği ve adam yetiştirdiği iddiasıyla 10 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin El Kaide ile bağlantılı oldukları öne sürüldü...

KONYA - Konya'da El Kaide'ye yönelik operasyonda 10 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin Suriyeli muhaliflere silah gönderdiği ve adam yetiştirdiği iddiasıyla gözaltına alındıkları öne sürüldü... 

Konya'da Suriyeli muhaliflere silah ve eleman temin ettiği iddia edilen radikal dinci gruba yönelik yapılan operasyonda 10 kişi gözaltına alındı. El Kaide terör örgütüyle bağlantılı oldukları iddiasını kabul etmeyen şüpheliler, "Kuran okuduğumuz, Müslüman olduğumuz, Suriyelilere yardım yaptığımız için gözaltına alındık" iddiasında bulundular.

Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, bazı ailelerin, radikal bir dinci grubun çocuklarını kandırıp, Suriyeli muhaliflerin kadrosuna eleman kazandırdığı yönünde şikayet aldı. Bunun üzerine çalışma başlatan polis, yapılan teknik ve fiziki takibin ardından liderliğini M.G.'nin yaptığı öne sürülen radikal dinci gruba yönelik operasyon düzenlendi. Suriyeli muhaliflere kurusıkıdan bozma tabanca ve av tüfeği gönderdiği ve eleman sağladığı öne sürülen 10 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler sağlık kontrolünden geçirilmek için Meram Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi.El Kaide terör örgütüyle bağlantılı oldukları iddiasını kabul etmeyen şüpheliler, gazetecilere, "Kuran okuduğumuz, Müslüman olduğumuz, Suriyelilere yardım yaptığımız için gözaltına alındık. Bu El Kaide davası değil, İslam operasyonudur. İnsanlar uyanın" dedi. M.G. de gazetecilerin, 'Neden gözaltına alındınız?' sorusuna 'Sana ne' diyerek tepki gösterdi.

Şüpheliler sağlık kontrolünün ardından Terörle Mücadele Şubesi'ne götürüldü


DHA


  http://www.radikal.com.tr/112974811297482

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  SURİYE'Lİ TERÖRİSTLERE YARDIM.. - Düzgün Baba

  Hükümet "Suriye'deki çetelere ancak ben yardım ederim, size ne oluyor " diyerek şahısları gözaltına aldırmış olabilir.

  tayyib,in işleri! - zebda

  tayyip soktu bunların hepsini memlekete şimdi de yeni ordusuna toplatıyor yalandan! Tayyip erdoğan isvec kralının elini sıkacağına cihadci biriyle yanyana uyumayı tercih eder!