Konya'da 'El-Nusra' operasyonu: 18 gözaltı

Konya'da 'El-Nusra' operasyonu: 18 gözaltı
Konya'da 'El-Nusra' operasyonu: 18 gözaltı
Konya'da El- Nusra'ya yönelik operasyonda örgüte militan kazandırdıkları iddia edilen 2'si kadın 18 şüpheli gözaltına alındı.

RADİKAL - Konya Emniyet Müdürlüğü ekipleri El- Nusra'ya yönelik düzenledikleri operasyonda "örgüte militan kazandırdıkları iddia edilen" 2'si kadın 18 şüpheliyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan şüpheliler arasında Suriye'de savaşıp, yaralandıktan sonra Türkiye'ye geri dönenlerin de bulunduğu belirtildi.

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, El-Nusra'ya yönelik yapılan teknik ve fiziki takibin ardından bugün eş zamanlı operasyon düzenledi. Daha önce belirlenen 18 adrese şafak vakti yapılan baskında 2'si kadın 18 kişi gözaltına alındı. Gözaltı sayısının artabileceği ve evlerde yapılan aramalarda örgütsel döküman ele geçirildiği belirtildi. Şüphelilerin, örgüte militan kazandırdıkları iddia edildi. Gözaltına alınan şüpheliler arasında Suriye'de savaşıp, yaralandıktan sonra Türkiye'ye geri dönenlerin de bulunduğu belirtildi. Gözaltına alınan şüpheliler, Meram Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra sorgulanmak üzere Terörle Mücadele Şubesi'ne götürüldü. (Tolga YANIK/KONYA/DHA)