Konya'da eylemcilere linç girişimi

Konya'da eylemcilere linç girişimi
Konya'da eylemcilere linç girişimi

Konya'daki ilk eylemde Gezi protestocularına tepki gösteren grup olaysız dağıldı. Ancak ikinci eylemde linç girişimi oldu.

Konya' da Gezi Parkı'na müdahaleyi protesto etmek isteyen 50 kişilik eylemci grubu karşıt görüşlü bir grup tarafından linç edilmek istendi.

Konya'da dün akşam saatlerinde ilk olarak aralarında Eğitim - İş Sendikası üyelerinin bulunduğu yaklaşık 100 kişi Zafer Meydanı'ndaki Gedavet Parkı'nda toplanıp Gezi Parkı'na müdahaleyi protesto etti. Çevredekilerin Gezi Parkı eylemcilerine tepki göstermesi üzerine polis, alanda geniş güvenlik önlemi aldı. Ardından tepki gösteren yaklaşık 20 kişinin, eylemcilerin yanına yaklaşmasına izin vermedi. Eylemciler sloganlar eşliğinde yaklaşık yarım saat Gezi Parkı'nın yıkılmasını ve yaşanan olayları protesto etti. Her iki grup da sessizce dağıldı.

İkinci Gezi Parkı eyleminde ise aralarında KESK üyelerinin de bulunduğu yaklaşık 50 kişi Kültür Park'ta toplandı. Grup, sloganlar eşliğinde Gezi Parkı'nın yıkılmasını protesto ettiği sırada çevreden toplanan karşıt görüşlü bir grup eylemcilere saldırmak istedi. Polis bu kez de eylemciler ile saldırmak isteyen grup arasında blok oluşturdu. Ancak eylemcilere saldırmak isteyenlerin sayısı bir anda arttı. Gezi eylemcileri tekme ve yumruklu saldırıya uğradı.


POLİS KURTARDI

Bunun üzerine polis müdahalede bulundu. Saldırgan grup ile polis arasında zaman zaman gergin anlar yaşandı. Polis, Gezi Parkı eylemcilerini halka içine alıp alandan uzaklaştırmak istedi. Saldırgan grup, Gezi Parkı eylemcilerini linç etmek istedi. Polis, bunun üzerine Gezi eylemcilerini Çevik Kuvvet’e ait otobüse bindirdi. Gezi Parkı eylemcileri Çevik Kuvvet otobüsüyle uzaklaştırıldığı sırada linç etmek isteyen kalabalık otobüse saldırmak istedi. Polis müdahale ederek bunu önledi. Saldırgan grup daha sonra dağıldı. Polis, olayı bir yeni bir olaya karşı Kültür Park ve Zafer Meydanı'nda önlemini artırdı. (ajanslar)


  http://www.radikal.com.tr/1137893113789310

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  2023 Gençliği bu mu?? - testereci

  Başbakanın zorlukla kontrol ediyoruz dediği veya ülkücü olduğu söylenen bu gençlikle övününüz..Ha bir de merak ediyorsanız bu insanların eğitimleri ve ne iş yaptıklarını, gezi parkı eylemlerine katılanlarınki ile karşılaştırın, farkı ayna gibi görürsünüz..Avanta kaynağı bina yapmak kolay da insan yetiştirmek zor bir iş....

  ... - Kharon

  Ben olay sırasında oradaydım. 15-20 kişi toplanmış ve "Diren Taksim KONYA seninle" yazan büyükçe bir pankart açmışlar. Orada tepki çeken "KONYA seninle" yazıyor olmasıydı. Buna küçük çapta tepki gösterildi. Ardından göstericiler bir anda "Faşizme karşı omuz omuza" diye slogan atmaya başlayınca işin rengi değişti. İnsanlar bir partiye demokratik hakkını kullanarak oy verdiyse ve sen bu insanlara gözünün içine baka baka faşist dersen olacağı bu. Ayrıca Konya'da 15-20 kişiyle oraya çıkmak buna davetiye çıkarmak demektir. Demokratik hak adı altında millete hakaret etmemelilerdi. Ayrıca "yobaz konya" başlığıyla yorum yazan yorumcunun yazdıklarını iyi okuyun. Ötekileştirmekmi demiştik? Siz böyle olduğunuz sürece kimsede suç aramayın. Millete etmedik hakaret bırakmıyor sonrada mağdura yatıyorsunuz. Oradaki insanlar sizden daha medeni!

  BU TANSİYON ZOR İNER - pispor

  ülke resmen demokrasiden yana ve Dindar sünni'ler diye ikiye bölünmekte Demokrasiden yana olanlar kürtler aydınlar Kemalistler solcular ve demokrasi isteyen tüm kesimleri kapsamakta,Sünniler ise dindar içinde ırkçılar,muhafazakarlar ve 11 yıldır Ak Parti iktidarının nimetlerinden faydalananlar beyler aynen Süriye gibi Bakın Süriyede Sünniler bir taraf,Şiilerin içinde diğer kalan halklar var

  yobaz konya ! - atom_karınca

  konya, erzurum, sivas, maraş, vb. tescilli gerici-yobaz şehirlerde 20-30 kişi ile protestomu yapılır kardeşim !

  tehdit - jooma

  başbakan yüzde 50 yi tutmaktan vazgeçmiş sanırım.

  Erdogan-AKP kiskirtigi irtica-seriat hortluyor -Yeni kubilaylar - radi11

  Erdoganve AKPsi yaptigi iticait-seriati kiskirma ile anyasa sucu isliyor. Atilan sloganlr da tam bunu gostergesi. Hukuk hareket gececek mi yoksa, Erdoganin yapmak istedigi seriat hukuku ile mi yer degistiriyor?

  Mhp-akp - berham

  Taban olarak Mhp ile özdeş bir parti olduğu defalarca kanıtlanmış olan Akebe'nin söyleyebileceği başka söz var mı bilmiyorum?Yüzde 50 niz kardeşsiniz ama unutmayın yine koskoca yüzde 50 de muhalefetiniz.