Konya'da feci ölüm

Konya'nın Kadınhanı İlçesi'ne bağlı Köylütolu Köyü'nde, bir evde çıkan yangında anne, baba ve 15 aylık bebekleri yanarak öldü. Yangında, can veren Hamidiye Kolçak, 3 yaşındaki oğlunu demir parmaklıkların arasından atarak kurtardı.

KONYA’nın Kadınhanı İlçesi'ne bağlı Köylütolu Köyü'nde, bir evde çıkan yangında anne, baba ve 15 aylık bebekleri yanarak öldü. Yangında, can veren Hamidiye Kolçak, 3 yaşındaki oğlunu demir parmaklıkların arasından atarak kurtardı.

Köylütolu Köyü’nde çiftçilik yapan 40 yaşındaki Musa Koçak'ın kirada oturduğu kerpiç evde saat 02.00 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevlerle uyanan 36 yaşındaki Hamidiye Koçak, eşini kaldırıp oturma odasında uyuyan oğlu Yasin’i kurtarmak için demir parmaklıklı pencere demirlerinin arasından aşağı attı. Daha sonra beşikte yatan bebeği Resul Mert’i kurtarmak isteyen anne Hemidiye Koçak, alevlerin arasında kaldı. Penceredeki demir parmaklıklar nedeniyle dışarı çıkamadıkları belirtilen Musa ve Hamidiye Koçak ile beşikte yatan bebekleri Resul Mert, yanarak hayatını kaybetti.

Görgü tanıkları, ev yandığı sırada içerdeki aile fertlerinin dışarı çıkabilmek için çırpındığını fakat penceredeki demir parmaklıklar yüzünden bunun mümkün olmadığını belirterek, alevlerin evi sarması nedeniyle de kimsenin müdahalede bulunamadığını söyledi.

Kadınhanı ve Konya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Büyük bölümü yanan kerpiç evin çatısı çöktü.

Olay sırasında yaralanan ve Kadınhanı Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan küçük Yasin’in sağlık durumunun ise iyi olduğu bildirildi. (dha)