Konya'da sele üç kurban

Yurdu etkisi altına alan yağışlar yüzünden meydana gelen seller, Adana ve Osmaniye'de hayatı altüst ederken; Konya'da da korkunç bir faciaya yol açtı. Konya'nın Cihanbeyli ilçesinde araçları sel sularına kapılan Mustafa Bilen, İbrahim Dinç ve Ömer Akdem adlı yurttaşlar boğularak can verdi.

KONYA/OSMANİYE-Konya'nın Cihanbeyli ilçesine bağlı Büyükbeşkavak beldesinde dereden geçerken araçları sel sularına kapılan üç kişi boğularak öldü. Osmaniye de sel suları altında kaldı.
Büyükbeşkavak'ta önceki gece şiddetini artıran yağmur sele neden oldu. Mustafa Bilen yönetimindeki kamyonet, su miktarının arttığı Bildik Yaylası'ndaki dere yatağında akıntıya kapıldı. Takla atarak sulara gömülen araçtaki Mustafa Bilen, İbrahim Dinç ve Ömer Akdem boğularak öldü. Ölen üç kişinin yaylada güneş enerjisi tesisatı kurdukları öğrenildi.
Osmaniye'de de sağanak nedeniyle Kadirli ve Sumbas ilçelerinin kentle ulaşımı kesildi. Sumbas'ın Reşadiye Köyü'nde bir köprü sel sularının etkisiyle yıkıldı. Azaplı Köyü'nden geçen dere taşınca 25 evi sel suları bastı. Kadirli Kaymakamı Ahmet Macunluoğlu, Belediye Başkanı Ahmet Tuncel ve jandarma ekipleri, iş makineleriyle büyük güçlükle Azaplı Köyü'ne ulaştı. 20 köyü etkileyen ve yer yer yarım metreyi bulan yağmur suyu nedeniyle tarım alanlarında büyük maddi zarar meydana geldi.


    ETİKETLER:

    KONYA