Konya'daki tüm El Nusra zanlıları serbest

Konya'daki tüm El Nusra zanlıları serbest
Konya'daki tüm El Nusra zanlıları serbest
Konya Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından El- Nusra'ya yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 2'si kadın 16 şüpheli sorguları ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheliler, sevk edildikleri mahkeme tarafından adli kontrol kararıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

RADİKAL - Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, terör örgütü El-Nusra'ya yönelik yapılan teknik ve fiziki takip ardından geçen salı günü eş zamanlı operasyon düzenledi. Daha önce belirlenen 18 adrese şafak vakti yapılan baskında 2'si kadın 18 kişi gözaltına alındı.

Örgüte militan kazandırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan şüpheliler arasında da Suriye'de savaşıp, yaralandıktan sonra Türkiye'ye geri dönenlerinde bulunduğu ileri sürüldü. Gözaltına alınan şüphelilerden 2'si polisteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

16 şüpheli de yapılan sorgulamanın ardından dün, Meram Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi. Şüpheliler çırakıldığı mahkemece adli kontrol kararıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
DHA-Tolga YANIK