Kooperatifte devir: Üç ölü

Bayramoğlu beldesinde Ekşioğlu Şafakkent Yapı Kooperatifi kongresinde seçimi kaybeden eski başkan Davut Ekşioğlu, dün sabah devir-teslim sırasında yeni başkan Öznur Sabancı ile iki yöneticiyi öldürdü.

KOCAELİ - Bayramoğlu beldesinde Ekşioğlu Şafakkent Yapı Kooperatifi kongresinde seçimi kaybeden eski başkan Davut Ekşioğlu, dün sabah devir-teslim sırasında yeni başkan Öznur Sabancı ile iki yöneticiyi öldürdü.
Gebze ilçesine bağlı Bayramoğlu'nda önceki gün yapılan seçimi kaybeden 40 yaşındaki Ekşioğlu, yeni yönetime devir-teslim yapmak üzere, eski yönetim kurulu üyelerinden İsmet Tandur ve kimliği belirlenemeyen bir kadın ile birlikte dün 100 konutluk sitedeki kooperatif binasının önüne geldi. Kimliği bilinmeyen kadın 34 HKZ 36 plakalı Renault 19 marka otomobilde beklerken, araçtan inen Ekşioğlu ve Tandur, siteye girişinde, yeni seçilen kooperatif başkanı Öznur Sabancı, yönetim kurulu üyeleri İsmail Nazım Çakmak, Önder Kara ve hem yönetim kurulunda olan hem de sitenin yapıldığı arsanın sahibi Makbut Duru ile karşılaştı.
Şarjör değiştirip devam etmiş
Binaya girmeden taraflar arasında çıkan tartışma, bir anda kavgaya dönüştü. Ekşioğlu tabancasını çekerek yeni yöneticileri kurşun yağmuruna tuttu, kurşunlar bitince de şarjör değiştirip ateş etmeyi sürdürdü. Ağır yaralanan Sabancı, Duru, Çakmak ve Kara, kanlar içinde yere yığılırken Ekşioğlu, Tandur ve kendilerini bekleyen kadın kaçtı.
Sabancı, Çakmak ve Duru sitenin bitişiğindeki özel hastaneye kaldırılırken öldü, ağır yaralanan Kara ise ameliyata alındı. Polis cinayet yerinde 19 boş kovan buldu.


    http://www.radikal.com.tr/7443247443240

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.