Köpeğe tecavüz eden kişiye 2.5 yıl hapis

Köpeğe tecavüz eden kişiye 2.5 yıl hapis
Köpeğe tecavüz eden kişiye 2.5 yıl hapis
Tecavüze uğradığı veteriner muayenesiyle belirlenen köpeğin davasında sanık 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Hakim: Maalesef hayvanlara kötü muameleye fazla ceza verilmiyor. Bu nedenle hırsızlık suçundan bu cezayı verdim ve ertelemedim

İSTANBUL - Ataşehir’de bir köpeğe tecavüz ettiği iddia edilen Ş.Ş.’nin, "Kilit altında muhafaza edilen eşyanın çalınması" gerekçesiyle yargılandığı davanın karar duruşması görüldü.  Anadolu Adalet Sarayı 31. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 5. Duruşmasına 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Ş.Ş. katılmazken, köpeğin sahibi Tülin Palay duruşmada hazır bulundu. Duruşmada tanık olarak dinlenen polis memuru Kadir Güllü yaşanan olayı doğrularken, diğer dinlenen tanıklar ise köpeğin mağdur olduğunu dile getirdi.


HAKİM: HIRSIZLIK SUÇUNDAN BU CEZAYI VERDİM VE ERTELEMEDİM

Tanıkları dinledikten sonra kararını açıklayan mahkeme hakimi Tamer Akgökçe sanığa 2 yıl 6 ay ceza verdiğini ve bu cezanın ertelenmeyeceğini açıkladı. Duruşma salonunda bulunan ve çoğunu hayvanseverlerin oluşturduğu izleyiciler kararı ayakta alkışladı. Hakim davanın hırsızlık suçundan açılmış olmasının büyük şans olduğuna dikkat çekerek, "Maalesef hayvanlara kötü muameleye fazla ceza verilmiyor. Bu nedenle hırsızlık suçundan bu cezayı verdim ve ertelemedim" dedi.


“SONUNDA KAZANDIK"

Duruşma sonrasında adliye önünde açıklama yapan Ayşa isimli köpeğin sahibi Tülin Palay karardan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyerek, “Sonunda kazandık. Ayşa içindi tüm çabam. İnşallah bu bir ders olur herkese ve bir daha böyle şeyleri yaşamayız" dedi.


OLAYIN GEÇMİŞİ

Olay, Tülin Palay’ın kimlik çıkararak sahiplendiği Ayşa isimli köpeğinin 2011 yılının Temmuz ayında 60 yaşındaki inşaat işçisi Ş.Ş tarafından arabayla kaçırıldığını görmesiyle başladı. Tülin Palay’ın iddiasına göre, polisler tarafından sanık Ş.Ş, suçüstü yakalandı. Ayşa isimli köpeğin yapılan veteriner muayenesinde tecavüze uğradığı belirlenirken, sanık Ş.Ş’ye “Kilit altında muhafaza edilen eşyanın çalınması" suçundan dava açılmıştı. Davanın şikayetçisi köpeğin sahibiydi. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/113105811310583

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bir ışık - vancetti

  Demek ki böyle yargıçlarda varmış. İçimde bir umut ışığı yaktığınız için teşekkür ederim.

  Hayret. - Clear

  Hayvana ya da köpek dilinden anlayan bir uzmana sormuşlar mı? Belki kendi isteğiyle yapmıştır(!).Mesela önüne atılan kemik karşılığında uzlaşmalı(!) biçimde olamaz mı? Hayvancağızda darp izi yada ayaklarını bağlama izi falan varmıymış? Ya da mütecavizde ısırık,yara bere izi? Aralarında bir mücadele geçmiş mi? Yoksa hayvana uyuşturucu verip etkisiz hale mi getirmişler? Tahlil falan yapılmış mı? Biz çağ dışılara(!)göre böyle bir durum elbette sapıklığın daniskası ama malum olduğu üzere,çağdaşlar da cinsellikle ilgili, sık sık doğadaki hayvan örneklerini vererek, doğallık saptaması yapmıyorlarmıydı? Eğer tüm bu soruların cevabı alınmamışsa,bu fiil, rolmodel bir doğal örnekle yükseltgenmiş(!) bir olay olmuş olmuyor mu?

  BU NASIL İŞ - HARAYDIN

  "Kilit altında muhafaza edilen eşyanın çalınması" fiile bak, cezaya bak? Böyle adalet olur mu? Bu suçun ceza verilen suçla BİR İLGİSİNİ BULAN VAR MI? Kanunda ceza yazılı değilse o suçun cezası hukuki değil örfi olur. Bu da toplum tarafından verilir, mahkemeden değil. Bundan anlaşılan odur ki bazı kafalar hala dünyada var olmanın dünya ile aynı standardı kullanmak olduğunu öğrenememiş. Bizim kulvarda yarıştığımız ülke Fransa ve İngiltere'dir. Bu ikisinden birini mutlaka geçmek zorundayız. Bu da aynı standtları kullanmakla olur. Bu ülkelerde hayvanlara yapılan zulm çeşitleri vecezaları ne ise aynen bizim mevzuata geçmeli ki böyle duruma uymayan maddeden ceza verilmesin.