Köpeği kurtarmak isterken boğularak öldü

Köpeği kurtarmak isterken boğularak öldü
Köpeği kurtarmak isterken boğularak öldü
Şanlıurfa'da, 12 yaşındaki Yusuf Aslan, Devlet Su İşleri'ne ait sulama kanalına düşen yavru köpeği kurtarmak isterken boğularak öldü.

Olay, saat 15.00 sıralarında Karşıyaka Mahallesi’nde meydana geldi. İlköğretim 5’inci sınıf öğrencisi Yusuf Aslan, arkadaşları ile birlikte DSİ sulama kanalı kenarında dolaşmaya gitti.

Yusuf Aslan, arkadaşları ile dolaştığı sırada yavru bir köpeğin sulama kanalına düştüğünü görünce yardımına koştu. Köpeği kurtarmak için çabalayan Yusuf Aslan, ayağının kayması sonucu dengesini kaybetti ve sulama kanalına düştü.

Yusuf’un sulama kanalına düştüğünü gören arkadaşları çevrede bulunanlardan yardım istedi. Yapılan ihbar üzerine sevk edilen sualtı polisleri, Yusuf Aslan’ı kısa sürede bularak sudan çıkardı. Olay yerinde hazır bekleyen sağlık ekiplerinin dakikalarca müdahale ettiği küçük çocuk kurtarılamadı. Yusuf Aslan’ın cesedi, otopsi için Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna götürüldü. Bu sırada olayı duyarak sulama kanalı kenarına gelen Yusuf Aslan’ın annesi oğlunun ölüm haberi ile sinir krizi geçirdi. İsmi öğrenilemeyen kadına sağlık ekipleri tarafından ambulansta müdahale edildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Ali LEYLAK / DHA