Köpek katliamı

Köpek katliamı
Köpek katliamı

Köpeği zehirlenen Muhammet Sönmez, Cüzdanı ve aşıları olan köpeğimi zehirlediler diye şik yetçi oldu.

Sinop Güzelkent'te köpekler zehirlendi ve konteynirine çöpe atıldı. Belediyenin katliam gerekçesi, insanları köpeklerden korumak.

Sinop’un Türkeli ilçesine bağlı Güzelkent beldesinde 15 köpeğin zehirlenerek öldürüldüğü ve çöp kamyonunda preslenerek taşındığı iddia edildi. Belde Belediye Başkanı Bekir Erünsal iddiayı yalanlayarak, köpeklerin bayıltıldığını ve traktör bozuk olduğu için ormana çöp kamyonunun arkasına atılarak götürüldüğünü söyledi. Savcılık ve kaymakamlık soruşturma başlattı. Erünsal’ın karakolda ifadesi alındı.
İddiaya göre geçen pazartesi günü Güzelkent Beldesi’nde zehirli yiyecek verilen 15 köpek öldürüldü ve belediye ekipleri tarafından köpeklerin cansız bedenleri presli çöp kamyonuna atıldı. Kendi köpeği de zehirlenen Muhammet Sönmez, “Köpekleri katlediyorlar. Cüzdanı ve aşıları dahi olan köpeğimi zehirlediler. Şikâyetçiyim. Belediye de köpekleri çöp arabasının arkasına atarak aracın hareket eden mekanizmasını çalıştırdı. Yani köpekler çöp arabasında ezildi. Daha sonra çöplüğe döktüler” dedi. Ancak Güzelkent Beldesi Belediye Başkanı Bekir Erünsal, iddiaları yalanladı. Erünsal, köpeklerin zehirlenmediğini bayıltıldığını öne sürerek şunları söyledi:

Durdurduk bu işi

“Beldede 80 kadar köpek vardı. Çoğu uyuz, kuduz olabilecek köpekler. İnsanlara saldırıyordu ve şikâyette bulunulmuştu. Bayıltıcı ilaçlarla 4 kadar köpeği etkisiz hale getirdik ve arabanın arkasına atarak ormanlara saldık. Tam bu arada çekemeyen insanlar, fotoğraf çekerek siyasi amaçlı olarak bunları bir yerlere iletiyor. Maksatlı bir şekilde yıpratmak amaçlı yapılmış bir haber . Yaptığımız iş insanlara zarar gelmesini engellemekti. Normalde traktör üzerinde köpekleri ormana götürüyorduk. Bizim tek hatamız çöp arabasıyla götürmek oldu. Traktör arızalıydı. Çöp arabasının arkasındaki boş kısma atmışlar, o şekilde götürmüşler. Bir daha da yapmıyoruz, durdurduk bu işi. Önceki gün ifade verdim.”