Köpek, 'kendine bakamayan' sahibinden alınıp kurtarıldı

Sahibinin bahçeye bağlayıp kaderine terk ettiği terrier cinsi köpeğe, Hayvanları Koruma Derneği sahip çıktı. Dernek yöneticileri, köpeği sahibinin elinden aldı.

ESKİŞEHİR - Sahibinin bahçeye bağlayıp kaderine terk ettiği terrier cinsi köpeğe, Hayvanları Koruma Derneği sahip çıktı. Dernek yöneticileri, köpeği sahibinin elinden aldı.
Arifiye Mahallesi'nde bir köpeğin sürekli olarak bağlı tutulduğu, yeterli yiyecek ve su verilmediği ihbarını alan Eskişehir Hayvanları Koruma Derneği ile İl Çevre ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, verilen adrese gitti. Yetkililer üç katlı evin bahçesinde boynundan bağlı halde buldukları terrier cinsi köpeği sahibi olan N.A.'nın elinden aldı. N.A. hakkında da hayvanlara eziyet etmek suçundan yasal işlem yapılacağı belirtildi. Dernek başkanı Ayten Tutkun, "Köpeğe benzer ağlamaklı bir canlı, çöp içindeki bahçede boynundan bağlanmıştı. Ulaşamayacağı mesafede boş bir kap vardı. Boynundaki ipe kilim gibi bir şey dolanmış hareketini engelliyordu. Yıllardır yıkanmamış tüyleri keçeleşmiş ve hayvana acı veriyordu. 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereği köpeği aldık. Sahibi kendisine zor baktığını söyledi" dedi.