Köpek merkezinde dayak ve küfür

Köpek merkezinde dayak ve küfür
Köpek merkezinde dayak ve küfür

Antalya ’da merkeze bağlı Duacı Köyü’ndeki köpek eğitim merkezine bırakılan köpeklere dayak atılması kamera görüntülerine yansıdı. Görüntülere göre köpeklerin bakımını yapan iki çalışandan biri, kafeslerdeki hayvanları tek tek döverken bir taraftan da küfüre- diyor. Köpeklere tekme, tokat ve demir sopayla vuran kişi, “Böldüm parçaladım seni. Resmen ama ruhunda var senin dayak yemek”, “Canları da yanmıyor haa, elim acıyor gıkını çıkarmıyor, görüyon de mi? Elim acıyor yemin ederim” gibi sözler sarf ediyor. Görüntüler ortaya çıkınca birçok kişi hayvanlarını geri aldı, güvenlik güçlerince inceleme başlatıldı. İşyeri sahibi Tayfun Acar ise kamuoyundan özür diledi, olayın ruhsatsız rakip bir firmanın gönderdiği iki elemanın komplosu olduğunu öne sürdü. Acar, “Yaşanan süreç çok üzücü, tarifi imkânsız. Bu iki elemanı internet ilanı yoluyla almıştık. Lara bölgesinde 6 yıldır ruhsatsız olarak çalışan bir tesisten buraya yerleştirilen personelmiş. Konu duyulmadan önce iki personel de aynı anda ayrıldı” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/113460811346082

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  seçilirse şaşmam - düş-ün bulur-sun

  Keşke bu haberi yayınlamasaydınız. Şimdi bu adam meşhur olur. Seçimlerde de oy kazandırır diye partinin biri alır bunu istanbul emniyet müdürü, içişleri bakanı vesaire bir yere atar, o zavallılardan daha da zor duruma düşeriz.

  Hiç inandırıcı değil! - sertirmak

  İnternet sitesinde 24 saat kameralı kontrol yazan bir ticari işletme için hiç de inandırıcı olmayan bir savunma. Zaten köpek ticareti yapan bir yere, eğitilmek üzere köpeğini bırakacak kadar aymaz insanların yaşadığı bir ülkede, savunmaların da ancak bu kadar inandırıcı olması beklenirdi. Orada her biri can taşıyan köpeklerin sorumluluğunu almakta bir sakınca görmeyenlerin, işe alma ve kontrol proseslerinin bu kadar berbat olduğunu itiraf etmeleri bile ceza almaları için yeterlidir bence... LÜTFEN PARAYLA KEDİ KÖPEK SATIN ALMAYIN. Barınaklar, sokaklar cins köpekten geçilmiyor. İlla eğitilmeleri gerekmiyor ama illa eğitilecekse o eğitimi siz kendiniz verin. Kendiniz eğitim alın... Paralarınızı da kaptırmamış olursunuz.