Köpekler girermiş, Yahudiler ve Ermeniler giremezmiş!

Köpekler girermiş, Yahudiler ve Ermeniler giremezmiş!
Köpekler girermiş, Yahudiler ve Ermeniler giremezmiş!
Eskişehir'deki Osman Gazi Kültür Dernekleri üyeleri kolay kolay unutulmayacak bir eyleme imza attı


Kemal ATLAN/ESKİŞEHİR, (DHA)

ESKİŞEHİR'deki Osmangazi Kültür Dernekleri Federasyonu Başkanı Genel Başkanı Niyazi Çapa, Filistin'e saldıran İsrail ile Ermenilerden özür dileme kampanyasına girişenleri kınadıklarını açıkladığı basın toplantısında eline ‘Bu kapıdan Yahudiler ve Ermeniler giremez, köpeklere giriş serbesttir’ yazılı döviz aldı. Çapa, Ermenistan'da bazı işyerlerine ‘Türkler ve Köpekler Giremez’ yazıları asıldığını öne sürerek, “Onlar bizi köpekle aynı kefeye koymuş, oysa biz köpekleri kucaklayarak onlardan daha değerli olduğunu gösterdik” dedi.
Genel Merkezi Eskişehir’de bulunan Osmangazi Kültür Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Niyazi Çapa, düzenlediği basın toplantısında Ermenilerden özür dileme kampanyası başlatanlar ile İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırısını kınadıklarını açıkladı. Basın açıklaması yaptığı masanın üzerine kanlı bebek maketi, kanlı el, kol ve bacak gibi protezleri de koyan Niyazi Çapa şöyle konuştu:
“1000 yıllık şanlı tarihimizde yüzümüzün kızaracağı hiçbir kötü miras bırakmayan şanlı ecdadımız adına Ermenilerden özür dilemek cüretinde bulunan sözde aydınlar, kulaklarını açarak beni iyi dinlesinler. Ermeni diasporadan aldığınız talimatla haddinizi aşan, soysuzların, kansızların, kanı karışıkların, yapabileceklerini yaptınız. Osmanlı cihan devletinin emperyalistlere karşı yedi cephede çarpıştığı o dönemde efendisine ihanet edip arkadan hançerleyen işgal güçleriyle işbirliği yapıp insanına akla gelmedik mezalim yapan 34 dış ülke temsilciliklerimizi kalleşçe şehit eden Ermenilerden bu necip millet adına nasıl özür dileyecekler. İnsan haklarından dem vuran insan kasabı ülkelerden hele bir özür dilesinler bakalım. PKK’yı destekleyen batılıların, 30 bin şehidimizi, kadın, bebek demeden insanlık suçu işlediklerinden dolayı Türklerden özür dilemeleri gerekiyor. İslam düşmanı kan akıtıcılara kan emicilere Cenabı Allah belaların en büyüğünü versin. Akıttıkları kan içinde boğulsunlar.”
Çapa, Ermenistan’da bazı işyerlerine ‘Türkler ve köpekler giremez’ yazılarının asıldığını öne sürdü. Federasyon yetkilileri ile birlikte dernek binası önünde elline ‘Bu kapıdan Yahudiler ve Ermeniler Giremez’ ve ‘Köpeklere giriş serbesttir’ yazılı dövizler alan Çapa, şunları söyledi:
“Bizi köpekle aynı kefeye koymak istemişler. Ama biz elimizde taşıdığımız dövizlerdeki yazılarla köpeklerin bile onlardan daha değerli olduğunu gösterdik.”
Çapa ve beraberindekiler ellerindeki dövizler ve kucaklarına aldıkları bir köpekle dernek binası önünde gazetecilere poz verdi. (dha)