Köpekler girermiş, Yahudiler ve Ermeniler giremezmiş!

Köpekler girermiş, Yahudiler ve Ermeniler giremezmiş!
Köpekler girermiş, Yahudiler ve Ermeniler giremezmiş!
Eskişehir'deki Osman Gazi Kültür Dernekleri üyeleri kolay kolay unutulmayacak bir eyleme imza attı


Kemal ATLAN/ESKİŞEHİR, (DHA)

ESKİŞEHİR'deki Osmangazi Kültür Dernekleri Federasyonu Başkanı Genel Başkanı Niyazi Çapa, Filistin'e saldıran İsrail ile Ermenilerden özür dileme kampanyasına girişenleri kınadıklarını açıkladığı basın toplantısında eline ‘Bu kapıdan Yahudiler ve Ermeniler giremez, köpeklere giriş serbesttir’ yazılı döviz aldı. Çapa, Ermenistan'da bazı işyerlerine ‘Türkler ve Köpekler Giremez’ yazıları asıldığını öne sürerek, “Onlar bizi köpekle aynı kefeye koymuş, oysa biz köpekleri kucaklayarak onlardan daha değerli olduğunu gösterdik” dedi.
Genel Merkezi Eskişehir’de bulunan Osmangazi Kültür Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Niyazi Çapa, düzenlediği basın toplantısında Ermenilerden özür dileme kampanyası başlatanlar ile İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırısını kınadıklarını açıkladı. Basın açıklaması yaptığı masanın üzerine kanlı bebek maketi, kanlı el, kol ve bacak gibi protezleri de koyan Niyazi Çapa şöyle konuştu:
“1000 yıllık şanlı tarihimizde yüzümüzün kızaracağı hiçbir kötü miras bırakmayan şanlı ecdadımız adına Ermenilerden özür dilemek cüretinde bulunan sözde aydınlar, kulaklarını açarak beni iyi dinlesinler. Ermeni diasporadan aldığınız talimatla haddinizi aşan, soysuzların, kansızların, kanı karışıkların, yapabileceklerini yaptınız. Osmanlı cihan devletinin emperyalistlere karşı yedi cephede çarpıştığı o dönemde efendisine ihanet edip arkadan hançerleyen işgal güçleriyle işbirliği yapıp insanına akla gelmedik mezalim yapan 34 dış ülke temsilciliklerimizi kalleşçe şehit eden Ermenilerden bu necip millet adına nasıl özür dileyecekler. İnsan haklarından dem vuran insan kasabı ülkelerden hele bir özür dilesinler bakalım. PKK’yı destekleyen batılıların, 30 bin şehidimizi, kadın, bebek demeden insanlık suçu işlediklerinden dolayı Türklerden özür dilemeleri gerekiyor. İslam düşmanı kan akıtıcılara kan emicilere Cenabı Allah belaların en büyüğünü versin. Akıttıkları kan içinde boğulsunlar.”
Çapa, Ermenistan’da bazı işyerlerine ‘Türkler ve köpekler giremez’ yazılarının asıldığını öne sürdü. Federasyon yetkilileri ile birlikte dernek binası önünde elline ‘Bu kapıdan Yahudiler ve Ermeniler Giremez’ ve ‘Köpeklere giriş serbesttir’ yazılı dövizler alan Çapa, şunları söyledi:
“Bizi köpekle aynı kefeye koymak istemişler. Ama biz elimizde taşıdığımız dövizlerdeki yazılarla köpeklerin bile onlardan daha değerli olduğunu gösterdik.”
Çapa ve beraberindekiler ellerindeki dövizler ve kucaklarına aldıkları bir köpekle dernek binası önünde gazetecilere poz verdi. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/915950915950220

  YORUMLAR
  (220 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sorgulamak gerek!! - bagercik

  Tarihte en azılı milletçi/kafatasçı insanlar genellikle üstün oldukllarını savundukları milliyetten değillerdi...ya sürgün psikolojisi yada asimilasyonun verdiği bilinçsiz entegrasyon çabasıydı...Bu derneğin üyelerinin kökenleri bir araştırılmadan geçirilsin,emin olun çoğu Türk değildir...hatta bu fikir ilk kimden çıkmışsa onun %100 Türk olmadığına bahse girerim...Teorimi geliştirerek ileri gidiyorum ve şunu diyorum,bir köğeği insandan üstün tutan zihniyet o köpekle akraba bile olabilir...

  Akil alir gibi degil. - orleanth

  Böyle insanlarla ayni ülkeye mensup oldugum gercegini kabullenmek istemiyorum. Nasil bir insan, bir baska insana böylesine yogun bir kin güdebilir? Üstelik, tek bir insana da degil, tek bir mezhebin mensuplarina, tek bir sinifa, tek bir dinin mensuplarina? Fanatik bir irkcilik degil de nedir bu? Su yorumumu, bu gibi durumlarin önüne gecilebilmesi icin bir de care sunarak, öneri getirerek bitirebilmeyi cok isterdim.

  yazık - zeynepas

  2.Dünya Savaşı'nda Yahudilere başlayan kısıtlamaların ilk aşamasıydı bu. Köpekler ve Yahudiler giremez tabelası tüm dükkanların kapısına asılırdı. Devamı ne mi oldu. Tarihin en büyük katliamı, en büyük insanlık suçu, soykırım. 6 milyon Yahudi gaz odalarında, toplama kamplarında, acımasız deneylere kobay olarak yaşamını yitirdi. İnsan denen varlığın hiçbir şeyden ders almaması, sürekli aynı hatayı yinelemesi, önyargılarına yenilmesi bu dünyanın bir gün güzel bir yer olabileceği konusunda tüm ümitleri yok ediyor. Irak'ta binlerce Müslüman öldü, Usame'nin attığı roketler Amerika'nın en büyük binalarını yerle bir etti, içinde binlerce masum insan öldü. Neden kimse protesto etmedi, niye Türk halkı tepkisini şimdiki olduğu gibi belli etmedi? Sebep belli, çünkü karşıdaki düşman, insanlık suçu işleyen taraf Yahudi değildi. Keşke halkımız iki yüzlülükten biraz vazgeçse, tarihten biraz ders alsa, ayrımcılık yapmasa, İsrail devletiyle her Yahudiyi bir tutmasa, nefret etmek yerine sevmek için sebep arasa...

  Bu kadarına pes! - goodubad

  İnsanımızın bu kadar faşizan duygulara sahip olabilmesi çok ürkütücü! Ermeni yada yahudi diye bir insana nasıl köpek muamelesi yapabilirsiniz? bunun adı faşizmdir.. İsrail devleti Gazze'de faşist bir savaş uyguluyor. Peki bütün yahudileri mi bu savaşa katacağız? Hayır! Onların içinde de halkların kardeşliğini savunanlar var. Ama bu tip eline köpek alan vatandaşlar bu durumu tabiki anlayamıyor.

  Birleşememiş Milletler ve Yanlış yazılmış bir yazı - Arzubayri

  ABD ve Ortadoğudaki çıbanbaşı İsrail 1948 den beri kan akıtmakta. Irk devleti olan ve yüzyılın en kanlı faşisti İsraildir. Kendi kanından başkasını kabul etmez. Hiçbir savaşta hiçbir ırka ve dine mensup insanlar "çocuk" öldürmez. Hayvanlar aleminde bile bir hayvan "dişi" öldürmez. Mesela köpekler "yavru köpekleri" öldürmez. Hayvan diyerek aşağıladığınız yaratıklar bunu yaparken, İsrail özellikle çocukları öldürmekten çekinmiyor. O yazıyı yanlış yazmışlar. Köpeklere hakaret edilmiş. Aslında "Köpeklere serbest İsrail vatandaşları Giremez" yazılmalıydı.

  Ermeni grubu yarışmadan çekilmiş. - Neco1964

  Bugün öğrendiğime göre türkler ve köpekler giremez diyen ermeni grubu ırkçı şarkıları yüzünden eurovizyon yarışmasından geri çekilmek zorunda kalmış. Osmangazi federasyonunun yaptığı gibi akıllıca, ses getiren demokratik eylemler sıklaşırsa İsrailin de Gazze deki kıyıma son vereceğini düşünüyorum. Hiç bir şey yapmamaktansa böyle ses getirici demokratik eylemler yapmak gereklidir.

  kanı kan ile yıkamamalıyız, - rınd

  eğer birilerine tepkimizi ortaya koyacaksak.bunu onların seviyesine düşmeden yapmalıyız.Eurovizyondaki hakarete aynı hakaretle cevap verilirse ne olacak ne değişecek.kınadığımız insanlarla aynı seviyeye ineceğiz.İsrailin yaptığı zulume aynı şekilde cevap verirsek o zaman bizde insanlık ayıbını işlemiş oluruz.yani demem o ki kanı kan ile yıkayamayız,yıkamamalıyız.