Köpekler ölümlerine vatandaştan tepki

Köpekler ölümlerine vatandaştan tepki
Köpekler ölümlerine vatandaştan tepki
Büyükçekmece Belediye Başkanlığına yapılan ihbar üzerine harekete geçen ekipler, 13 köpeğin zehirlenerek öldürüldüğünü belirledi.

İSTANBUL - Büyükçekmece Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, hayvanları kimin ya da kimlerin zehirlediğine ilişkin araştırmalar başlatıldı.

Hayvanseverler de olaya tepki gösterdi. Daha sonra Büyükçekmece Belediyesi’ne bağlı veterinerler ve zabıta eşliğinde bölgeye gidilerek durum tespiti ve incelemelerde bulunuldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "Hayatı paylaştığımız hayvanlara bu şekilde davranılması acı bir sondur. Biz belediye olarak onları soğuk havalarda bile beslemeye çalışırken onların bu şekilde öldürülmesi insanlık olarak büyük bir ayıptır" dedi. (dha)


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Belediye

  ,

  açıklama

  http://www.radikal.com.tr/111789311178933

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  @Puki - sitocke

  sevgili Puki, insanimiza deger vermiyoruz,onun bile hakki yok. Inegimize ise süt verdikce ya da kesilene kadar deger veriyoruz. Daha ne bekliyordun ki? Ama ceza olarak o canilere acilarin en büyügünü dilemek, hos degil. Ülkeye, insan haklari, insanlarin yasaya saygi (ki bas sarti orada da yasayi sevmek, benimsemektir, ki o da ancak insanda adalete güvencin olusmasiyla baslar) ve uymasi gelsin, ki hayvan katilleri de cezalandirilacaklarini bilip böyle katliamlar yapmasinlar.

  ELLERİNİZ KIRILSIN - semi ekrem

  Bir can taşıyan her canlı kutsaldır ama vahşetin kanın degerini bilmeyen utanmazların sahipsiz olarak nitelendirilen hayvanların katline, duyarsız kalan insanlarında acımasız bir toplum oldugumuzun göstergesidir.Çünkü duyarsızlıgın bize ileride insanların ölümünede kayıtısız kalacagımızın bir habercisidir....

  İnsanlık dışı bir olay! - Puki

  Ulkemizde hayvanlara yapılan zulūm ve eziyet'e karşı olması gereken yaptırımlar yetersızdır bu nedenle bu ōlūmler devam edecektir.. Bunu yapanların acıların en buyugunu yasamasını dılıyorum.....