Köpekleri öldüren: Striknin

Alanya ilçesine bağlı Mahmutlar beldesinde yaşanan kedi ve köpek ölümlerinin 'striknin' adlı zehirden kaynaklandığı belirlendi.
Mahmutlar'da 1 Nisan tarihinde çok sayıda kedi ve köpek...

ANTALYA - Alanya ilçesine bağlı Mahmutlar beldesinde yaşanan kedi ve köpek ölümlerinin 'striknin' adlı zehirden kaynaklandığı belirlendi.
Mahmutlar'da 1 Nisan tarihinde çok sayıda kedi ve köpek, zehirlenme sonucu ölmüş, hayvanseverler Mahmutlar Belediyesi'ni sorumlu gösterirken, Belediye Başkanı Abdullah Çakır, hayvan itlafını kabul etmeyerek, hayvanların tarım ilacıyla zehirlenmiş olabileceğini ileri sürmüştü. Antalya Veteriner Hekimleri Odası Alanya Temsilcisi Osman İncekara, hayvanların iç organlarından alınan parçalarda yapılan incelemede 'striknin' adı verilen, çok hızlı etki eden bir zehir yüzünden öldüğünün belirlendiğini söyledi.
Striknin adlı zehrin Sağlık Bakanlığı tarafından yalnızca resmi kurumlara verildiğine ve verilen zehrin kaç gram olduğuna, satın alan ve satanın Sağlık Bakanlığı'na bildirmesinin zorunlu tutulduğuna işaret eden İncekara, "Bu güçlü zehir, yeşil reçeteye tabi olsa da bunu bir belediye, bir başka belediyeden temin edebiliyor" dedi.
Başkan Çakır ise, belediye olarak böyle bir ilacı satın almadıklarını belirterek, "Olayla ilgili hem biz hem de valilik tarafından resmi soruşturma başlatıldı. Soruşturmanın sonuçlarının kaymakamlık veya valilik tarafından açıklanması doğru olur. Bu olay münferit bir olaydır. İnanıyoruz ki bu olay çözülecek" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7431397431390

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.