'Köprü çilesi'nde sıra Boğaziçi'nde

'Köprü çilesi'nde sıra Boğaziçi'nde
'Köprü çilesi'nde sıra Boğaziçi'nde
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım 1. Köprü'de tadilat çalışması başlayacağını açıkladı.

İSTANBUL - Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul'da Dördüncü Nesil (4G) Haberleşme Teknolojisi Geliştirme Projesi'nin (ULAK) imza töreni sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yıldırım, Boğaziçi köprüsündeki bakım çalışmalarıyla ilgili, "Boğaziçi Köprüsü'nde bakım çalışmaları yapacağız doğrudur. Bakıma alınması için program yapıldı. Burada sınırlı bir şekilde köprünün kapatılması değil, ağırlıklı olarak gece çalışmaları yapmak ve öte yandan da trafiğin akışını sağlayacak şekilde bir programı uygulanacak " yanıtını verdi. Tadilat çalışmalarının ne zaman yapılacağını sorulması üzerine Yıldırım, " Bunların hepsini planladık. Önemli olan ne zaman yapılacağı değil, köprünün bakımı ve büyük onarımı yapılırken, trafik açısından yaşanacak sıkıntının minimum düzeyde tutulması. Biz buna yoğunlaşıyoruz ve bunun için gerekli tedbirleri aldık " dedi. Bakan Yıldırım tarihin ısrarla sorulması üzerine ise, "Tarih gelince açıklayacağız. Şu anda bugünün işi değil ama 2013 yılı içerisinde bu program başlayacak " diye konuştu.
İstanbul'da 2012 yazında Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde yapılan ve belirlenen tarihte tamamlanamayan bakım çalışmaları büyük bir trafik çilesi yaşanmasına neden olmuştu. (Pınar ÇITAK KOYGUN-İdris TİFTİKÇİ/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/112119811211981

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Genel Bakım - abduman

  Bu bahsedilen bakım eğer genel bakım ise köprü komple kapanacak demektir. Köprünün 40 senelik bakımı 3 yıldır erteleniyor. Eninde sonunda yapılması gerekecek. Halatların da değişmesi gerekiyor. Üzerinden araç geçerken bu çalışmanın yapılması mümkün değil. Henüz ağızlarındaki baklayı çıkarmadılar ama 1. köprü komple kapanacak sevgili İstanbullular. Artık trafikte plaka vizesi mi uygularlar, yoksa zorla milleti tatile mi gönderirler bilinmez.