'Köprü istemeyen ata biner'

Bayındırlık ve İskân Bakanlığı Müsteşarı Sabri Erbakan,
İstanbul'da sahilde bulunan binaların hemen hemen hepsinin depreme karşı risk altında olduğunu söyledi.

ANKARA - Bayındırlık ve İskân Bakanlığı Müsteşarı Sabri Erbakan,
İstanbul'da sahilde bulunan binaların hemen hemen hepsinin depreme karşı risk altında olduğunu söyledi. Erbakan depremde en ciddi tehdidin ise yangın olduğunu belirtti.
Hükümetin eleştirildiği Hakkâri depremiyle ilgili gecikmeli olarak basının karşısına çıkan Erbakan, 40 teknik elemanın hasar tespit çalışmaları için bölgeye gönderildiğini belirtti. İlk etapta 250 bin YTL yardım yapıldığını anlatan Erbakan, oturulamayacak konutların sahiplerine barınma yardımında bulunulacağını söyledi. Erbakan, bölgede kalıcı konutların yapımı için yer tespitinin önümüzdeki günlerde yapılacağını belirterek üç ay içinde konutları yapmayı hedeflediklerini söyledi.
Müsteşar Erbakan, daha sonra İstanbul'daki olası bir depremle ilgili tehlikeleri anlattı. En büyük tehlikenin yangın olacağını ifade eden Erbakan, "Olası bir depremde yangınla karşılaşılacak. Deprem anında doğalgaz vanalarının kapatılması üzerine kurulacak bir sistem üzerine çalışıyoruz" dedi.
Sahil şeridindeki binaların bir- çoğunun 'deniz kumu'yla inşa
edildiğini vurgulan Erbakan, "Hemen hepsi riskli" diye konuştu.
Üçüncü köprünün güzergâhı ile ilgili çalışmaların sürdüğünü belirten Erbakan şunları söyledi: "Daha önce Arnavutköy diye bir şeyler çıkmıştı. Arnavutköylüler geldi. Biz trafik, egzoz dumanı istemiyoruz dediler. Ben de onlara köprü istemiyorsanız, ata binin, karşıya da yüzerek geçin dedim. Yok orada olmasın, yok burada olmasın. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yok."


    http://www.radikal.com.tr/7392127392120

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.