Köprü sallayan kamyoncuların cezası belli oldu

Köprü sallayan kamyoncuların cezası belli oldu
Köprü sallayan kamyoncuların cezası belli oldu
Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde protesto amacıyla trafiği kapatan kamyon sürücülerine, eylem saatlerinde 465 adet ceza kesildi.

Radikal.com.tr - Sabah gazetesinden Emir Somer'in haberine göre cezaların toplam tutarı 63 bin 395 lirayı buldu.
Köprünün aşırı derecede sallanmasına ve hatta yıkılma tehlikesi geçirmesine neden olan kamyon sürücülerine, 'Sol Şeridi Sürekli İşgal' nedeniyle 155, 'Yetkili Kişilerin Uyarı ve İşaretlerine Uymamak' nedeniyle 155 ve 'Zorunlu Nedenler Bulunmamasına Karşın Diğer Araçların İlerleyişlerine Engel Olmak' gerekçesiyle de 155 adet ceza kesildi.


  ETİKETLER:

  Sabah

  ,

  Ceza

  http://www.radikal.com.tr/115262011526206

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  harika - barlas04

  harika...istanbulun her yerini talan eden inşaat firmalarına ve onlara pervasızca ihale kapatan başta büyükşehir olmak üzere belediyelere değilde hatta hükemetin kendisine değilde betonlaşmayı bu kamyonculara bağladınya...bence bu daha harika..

  Cezalarını canlarıyla ödeyebilirlerdi! - yvzygt

  Allahtan cezalarını Allah kesmedi. Öyle olsaydı bu düşüncesiz insanların günahını tek sucu aynı anda köprüden geçmek isteyen zavallı insanlar olacaktı. Ama onların derdi dert anlatmak değil haber olmaktı. Oldular da! Allah hepsini bildiği gibi yapsın

  Bu ceza çok az. - drengin2000

  HARİKA. İstanbulu şantiyeye çeviren bu kamyonları, hatta beton mikserlerini tamamıyle yasaklamak lazım, aksi taktirde İstanbul ilerde Betonistanbul olarak anılacak.

  Düşüncesizce yapılmış bir eylemdi - ilbeg

  Köprüyü, köprü trafiğindeki tüm araçları, içerisindeki insanları ve tabii kendilerini çok ciddi şekilde riske atan düşüncesiz, risk katsayısı çok yüksek bir eylem. Oradan herhangi bir İstanbullu, belki de siz geçiyor olabilirdiniz...Bu tür eylemleri farklı ve güvenlikli yerlerde yapmaları gerekirdi. İnsanların hayatını ( böyle olacağını tahmin etmemiş olsalar da) riske atmaları kabul edilemez. Ciddi uyarı ve yaptırımların olması gereken bir eylem türü.

  Gazete mi habercilik mi ? - sks222

  Artık gazetecilik kalmadı. Bülten çıkarıyorsunuz hepiniz. Ya polisten devletten geleni aynen geçiriyorsunuz ya ısmarlama haber adında yazılar çıkarıyorsunuz ya da çoğu zaman olduğu gibi bu işi ajanstan geleni koy şeklinde yapıyorsunuz. Ajanslarında ne olduğu belli. Habere bak : Kamyonculara protesto ettikleri için ceza kesilmiş. Neyi protesto etmişler, ne zaman etmişler, eylem saati neymiş, adamların derdi neymiş, polis neye göre tespit etmiş protestocuyu, başka zaman mesela trafik felçken polis nerdeymiş de şimdi iş yapıyormuş, hiçbirşey yok. Bu haber diye verdiğiniz bülten mesajı. Okuyana şu mesajı veriyor bir şeye karşı çıkarsan bedelini ödetirler.

  İleri, çok ileri demokrasi - X120

  Eğer eylem için muhterem büyüklerimizden izin alıp, Kazlıçeşme'de toplanaydınız ceza almazdınız. 155(polis,imdat!) sayısı esas alınarak ceza kesilmesi de pek manidar geldi bana.