Köprüde cinayet gibi kaza: Üç ölü

Boğaziçi Köprüsü'nde, aşırı hızla ters yöne giren bir otomobil, karşıdan gelen başka bir otomobille çaprıştı. Üç kişi öldü, üç kişi de yaralandı.

İSTANBUL - Boğaziçi Köprüsü'nde, aşırı hızla ters yöne giren bir otomobil, karşıdan gelen başka bir otomobille çaprıştı. Üç kişi öldü, üç kişi de yaralandı.
Kadıköy'den Beşiktaş yönüne giden 21 yaşındaki Mert Başademir, Boğaziçi Köprüsü çıkışında Ortaköy Viyadüğü'nde Audi marka lüks otomobilinin direksiyon hâkimiyetini yitirdi ve trafik sıkışıklığında ek şerit için açılan bölümdeki dubaları yıkıp karşı şeride geçti. Mecidiyeköy istikametinden Anadolu yakasına geçen Mehmet Çelik'in kullandığı araçla çarpıştı. Çelik'in otomobilinde şirket yemeğinden dönen 35 yaşındaki Tülin Abay, 32 yaşındaki Mahir Selçuk ile 18 yaşındaki Abdullah Çelikok öldü. Çelik ile Kenan Işlak'sa ağır yaralandı. Diğer araçtaki Başademir hurdaya dönen aracın içinde sıkıştı. Trafik ve itfaiye ekiplerinin yardımıyla araç içerisinden çıkarılan Başademir, Özel Memorial Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Ölenlerin yakınları Başademir'in alkollü olduğunu öne sürerken polis iddianın tahlil sonrası netleşeceğini belirtti.
Kızlarını okutuyordu
Eşinden ayrılan Tülin Abay'ın ikiz kızları Merve ile Meltem'i üniversitede okutabilmek için bir süredir bir TV kanalının tanıtım ve pazarlama servisinde çalıştığı öğrenildi. Ölenlerden Abdullah Çelikok'un babası Satı Çelikok ise oğlunun Beykent Üniversitesi'ni kazandığını, maddi imkânsızlıklar nedeniyle gidemediğini ve askere gitmek için hazırlık yaptığını anlattı.