Köprüde eylem yapmak isteyen işçilere TOMA sürprizi

Köprüde eylem yapmak isteyen işçilere TOMA sürprizi
Köprüde eylem yapmak isteyen işçilere TOMA sürprizi
Boğaziçi Köprüsü'nde eylem yapmak isteyen işçiler, eyleme başlayacakları sırada köprüden geçen TOMA ile karşılaştılar. Grup, TOMA'nın geçmesini bekledikten sonra yolu trafiğe kapattı.

Hadımköy'de bir çuval fabrikasında çalışan işçiler, Boğaziçi Köprüsü'nde eylem yaptı .

İşçiler, işyerleri ve sendika arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin tıkanması üzerine seslerini duyurabilmek için Boğaziçi Köprüsü'nde eylem yaptı.

Otobüsle Boğaziçi Köprüsü'ne gelen ve aralarında kadınların da bulunduğu işçiler, araçtan inerek eylem yapmak istedi. Bu sırada tesadüfen köprüden geçen TOMA ile karşılaştılar. Grup TOMA geçtikten sonra eylemlerine başladı.

Pankart açıp sloganlar atan işçilerin eylemi nedeniyle köprü trafiği felç oldu. Bunun üzerine köprüye gelen polis ekipleri, işçileri eylemlerini sonlandırmaları konusunda uyardı. Polis, trafiği açmak için eylemcileri yol kenarına aldı. Burada da slogan atmaya devam eden işçiler daha sonra gözaltına alındı. Ancak bazı işçiler polise direnince yaka paça götürüldü. Gözaltına alınan grup, Köprü Koruma Şube Müdürlüğü'ne götürdü. Eylem nedeniyle köprü trafiği bir süre aksadı.

DHA - Zeki GÜNAL