Köprüdeki kaza trafiği felç etti

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Avrupa Yakası çıkışında meydana gelen zincirleme kaza, İstanbul trafiğinin uzun süre aksamasına neden oldu.
Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçmek üzere...

İSTANBUL - Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Avrupa Yakası çıkışında meydana gelen zincirleme kaza, İstanbul trafiğinin uzun süre aksamasına neden oldu.
Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçmek üzere Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne giren 34 AE 3119 plakalı otomobile, saat 06.30 sıralarında plakası alınamayan bir araç çarparak kaçtı.
Otomobil sürücüsünün hafif yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı sırada, arkadan gelen bir kamyon da otomobile vurdu. Bu kamyona da, 34 CJT 62 plakalı bir başka kamyon çarparak devrildi. Bu kamyona ve malzemelerine de, arkadan gelen bazı araçlar çarptı.
Kaza nedeniyle İstanbul'un Anadolu Yakası'ndan Avrupa Yakası'na geçiş güzergâhındaki trafik tamamen kilitlendi. Bu köprü ve bağlantı yollarındaki sıkışıklık nedeniyle sürücülerin Boğaziçi Köprüsü'ne yönelmeleri üzerine, bu köprüde de trafik uzun süre aksadı. İstanbul'un her iki yakası arasındaki ulaşım, kazaya karışan araçların çekilmesi ve yolun temizlenmesi ile ancak üç saat sonra normale dönebildi.


    http://www.radikal.com.tr/7500727500720

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.