Köprüler kaldırıldı, geçiş engellendi

Köprüler kaldırıldı, geçiş engellendi
Köprüler kaldırıldı, geçiş engellendi
Taksim'e ulaşımı kesmek için Unkapanı ve Galata Köprüsü dubalarından ayrıldı.

Radikal.com.tr - 1 Mayıs kutlamaları için Taksim’i yasak bölge ilan eden yetkililer çok ilginç bir önlem aldı. Galata ve Unkapanı köprüleri parçalara ayrılarak araç trafiğine kapatıldı.  Unkapanı’nı Şişhane’ye bağlayan Atatürk Köprüsü bu sabah saatlerinde dubalarından ayrılarak, köprü parça parça kıyıya çekildi.

İstanbul Valiliği'nce alınan 1 Mayıs işçi bayramı nedeniyle alınan önlemler kapsamında bu köprülerin trafiğe kapatılması yer almıyordu. Köprülerin trafiğe kapatılmasıyla, her iki yaka kalan, aralarında turistlerin de bulunduğu birçok kişi başka yollar aradı, bazıları da hergün binlerce kişinin geçtiği, köprünün araç ve insandan yoksun fotoğrafını çekti. Hemen her gün Galata Köprüsü'nde balık tutan amatör balıkçılar, bu kez Karaköy iskelesinde olta attı.

 

VE TRAFİĞE AÇILDI

 

Saat 13.50 civarı Valilik köprülerle ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada "1 Mayıs kutlamaları kapsamında ulaşıma kapatılmış olan Galata ve Unkapanı Köprülerinin trafiğe açılmasına karar verilmiştir" denildi. Bu açıklamanın ardından köprülere araçlar girmeye başladı.KÖPRÜ 1970'DE DE İŞÇİLERİN GEÇİŞİNİ ENGELLEMEK İÇİN KAPATILMIŞTI

İstanbul'da işçilerin yürümesini engellemek için Galata Köprüsü 16 Haziran 1970'de açılarak yol kesilmişti. Kartal, Levent ve Topkapı dolaylarındaki fabrikalarda çalışan 10 bine yakın işçinin katıldığı 1970 yılındaki gösterilerde 3 kişi ölmüş 200'e yakın kişi de yaralanmıştı. Bakanlar Kurulu bunun üzerine İstanbul, Kocaeli ve ilçelerinde sıkıyönetim ilan etmişti. Sıkıyönetimin ilanı ile birlikte Topkapı istikametinden gelen işçilerin Karaköy'e geçmesinin engellenmesi için Galata Köprüsü açılmış araç ve yaya trafiğine kapatılmıştı.

Polis Beşiktaş Meydanı'nda toplananlara müdahale etti

İşçiler DİSK'ten yürüyüşe başladı


  http://www.radikal.com.tr/113173611317362

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  manşet düzeltilince - Artificial intelligence

  manşetteki fotoğraf üstündeki "Savaş" kelimesi kaldırılınca bizim yayınlanan (lügatınız 30 kelime - Artificial intelligence Savaş ve kaosla ilgili kelimedan başka ne bilirsiniz? daha dün Şemdinli düştü diye manşet attınız.)şeklindeki yorumumuz anlamsız hale getirildi.

  lügatınız 30 kelime - Artificial intelligence

  Savaş ve kaosla ilgili kelimedan başka ne bilirsiniz? daha dün Şemdinli düştü diye manşet attınız.