Köprüler ne zaman kapanacak?

Köprüler ne zaman kapanacak?
Köprüler ne zaman kapanacak?
Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin bakım çalışmaları nedeniyle kapanacağı haberleri İstanbulluları da endişelendirdi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerindeki çalışmanın ne zaman başlayacağı konusunda takvimin netleşmediğini duyurdu. 

Çalışmanın okulların kapalı olduğu ve trafiğin yoğun olmadığı zaman diliminde gerçekleşeceğini vurgulayan bakanlık yetkilileri, köprünün tamamen kapatılacağına dair iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, bugün bir gazetenin internet sitesinde yer alan ve her iki köprünün bakım onarım çalışmasını ilgilendiren haberdeki iddialara cevap verildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin rutin bakım ve onarımı amacıyla ihale ilanına çıkılmıştır. Bakımların yapılacağı takvim henüz netleşmemiştir. Bakım ve onarım çalışmalarına ilişkin kesin takvim ihale sonrasında belli olacaktır.

FSM'YE UFAK ÇAPLI BAKIM

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde ağır bakımlar, 2013 yılında yapılmıştır. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü için yapılacak çalışmalar ise ufak çaplı rutin bakımlar olmakla birlikte, trafik akışını aksatacak bir çalışma söz konusu değildir.

BOĞAZİÇİ KÖPRÜSÜNDE BAKIM OKULLAR KAPALI OLDUĞU ZAMAN

Boğaziçi Köprüsü’nde yapılacak bakım çalışmalarının, okulların kapalı olduğu ve trafik akışının yoğun olmadığı bir zaman diliminde yapılması planlanmaktadır. Boğaziçi Köprüsü’nde yapılacak bakım-onarım çalışmaları sırasında köprünün tamamen kapatılacağı iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Bakım onarım çalışmaları süresince köprü kontrollü olarak trafiğe açık olacaktır. İhale şartnamesinde 540 takvim günü, çalışmaların trafiği aksatmayacak şekilde ve ağırlıklı olarak trafik yoğunluğunun az olduğu saatlerde yapılması amacıyla belirlenmiştir. (CİHAN)