Köprülü Kanyon turistlerini arıyor

Köprülü Kanyon turistlerini arıyor
Köprülü Kanyon turistlerini arıyor

Köprülü Kanyon?da rafting yapanların sayısı azalsa da heyecan tam gaz sürüyor. FOTOĞRAF: KAMİL ATALAY / DHA

ANTALYA - Tatilde heyecan arayanların Antalya’daki adresi olan Köprülü Kanyon da ekonomik krizden etkilendi. Manavgat ilçesi Beşkonak köyündeki Köprülü Kanyon’da rafting yapanların sayısı günde 5-6 binden 1-2 bine düştü.
Tatil için Antalya ve ilçelerine gelen, bu arada deniz, güneş ve kumun yanı sıra çeşitli heyecanlar arayan yerli ve yabancı turistler, yaklaşık 12 kilometrelik parkur için can yeleklerini giyip rehberler eşliğinde üç -dört saatlik rafting turuna çıkıyor.  

En iyi sezon
Bölgede 40 kadar işletme, rafting  hizmeti veriyor. Geçen yıllarda günde 5-6 bin kişiyi ağırladıklarını hatırlatan  işletme sahipleri, bu yıl sayının 1-2 bin kişiye düştüğünü belirtti. 13 yıldır Side İdeal Rafting şirketini işleten Ahmet Kaya, raftingtte en iyi sezonun temmuz-ağustos olduğunu belirterek, bu sezon geçen yıllara göre azalan turist sayısını artırmaya çalıştıklarını söyledi. 

En çok Ruslar
Köprülü Kanyon rafting parkurunda en çok Rus turistleri ağırladıklarını belirten işletme sahipleri, son yıllarda rafting yapan Türk müşteri sayısında da artış olduğunu vurguladı. (aa)