Koray Aydın'ın adamı tutuklandı

Bayındırlık ve İskân Bakanlığı'ndaki ihale yolsuzlukları yüzünden, bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa etmek zorunda kalan Koray Aydın'ın danışmanı Sadrettin Dinçer dün Ankara DGM'ce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ANKARA - Bayındırlık ve İskân Bakanlığı'ndaki ihale yolsuzlukları yüzünden, bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa etmek zorunda kalan Koray Aydın'ın danışmanı Sadrettin Dinçer dün Ankara DGM'ce tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Aydın'ın danışmanlığını yapan Dinçer'in, 'Vurgun Soruşturması'nı yürüten DGM Savcısı Cengiz Köksal'ın talimatıyla altı gün önce gözaltına alındığı ortaya çıktı. Ankara Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nde altı gün süreyle sorgulanan Dinçer, dün DGM Başsavcılığı'na sevk edildi. Köksal, ifadesini aldığı Dinçer'i, tutuklanması istemiyle 2 No'lu DGM Yedek Hâkimliği'ne sevk etti. Yedek Hâkim Ramazan Aksan, savcının bu istemini yerinde bularak Dinçer'i tutukladı. 'Suç işlemek için çete oluşturmak', 'ihaleye fesat karıştırmak ve 'irtikap' suçlarından tutuklandığı öğrenilen Dinçer, Ankara Merkez Kapalı Cezaevi'ne konuldu.