Koray Çalışkan'ı Gaffar Okkan'ın kızı savunacak

Koray Çalışkan'ı Gaffar Okkan'ın kızı savunacak
Koray Çalışkan'ı Gaffar Okkan'ın kızı savunacak

Sezin Okkan (sağda), babası Gaffar Okkan'ın şehit edilişinin 12. yılında düzenlenen anma törenine katılmıştı.

Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin alınması olayında sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle hakkında 'Terör örgütü propagandası yapmak' suçlaması yöneltilen akademisyen Koray Çalışkan'ı, Diyarbakır'da suikaste uğrayan şehit emniyet müdürü Gaffar Okkan'ın avukat kızı Sezin Okkan savunacak.

RADİKAL- Akademisyen Koray Çalışkan,  sosyal medyada şehit savcı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin tutulduğu gün yaptığı paylaşımları nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında ifadeye çağrılmıştı. 'Terör örgütü propagandası yapmak' suçlaması yöneltilen Çalışkan'ı, şehit Emniyet Müdürü Gaffar Okkan'ın avukat kızı Sezin Okkan'ın savunacağı öğrenildi.

'BİZ AİLE OLARAK TERÖR NEDİR İYİ BİLİRİZ'

Konuyla ilgili Radikal'e özel açıklamalarda bulunan Koray Çalışkan şunları söyledi:

"Sezin'in beni savunacak olması yeterince şey söylüyor olmalı. Sezin sadece bir avukat değil, aynı zamanda kardeşimin eşidir, ailemdir. Gaffar Okkan'ı Sezin'in doğumgününde kaybettik, biz aile olarak terör nedir ne değildir çok iyi biliriz. Bunları savcıya anlatacağız ama hukuk sistemi tarafından hakarete uğradığımı düşünüyorum" dedi.

Mirgün Cabas, Koray Çalışkan, Pelin Batu ve Banu Güven ifadeye çağrıldı

Diyarbakır eski Emniyet Müdürü olan Gaffar Okkan, 2001 yılında uğradığı suikast sonucu yaşamını yitirmişti.