Koreli rehbere Osmanlı tokadı!

Japonların Koreli rehberi Doung Keunjoo, meslektaşı İsmail Tunca'dan dayak yedi. Konuk rehber: "Bahşiş kavgası." Tunca: "Üniter yapımıza ve peygamberimize laf etti."

KONYA - Türkiye turuna çıkan Japon turistlerin Koreli rehberi, Türk rehber tarafından dövüldü.
Japon turistler dün, Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesine bağlı Deriçi beldesi yakınlarındaki dinlenme tesislerinde mola verdi. İddiaya göre, Koreli Doung Keunjoo, turistlere bilgi verirken Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden 'Kürdistan' olarak söz etti.
Bu sırada grubun Türk rehberi İsmail Tunca, Keunjoo'yu diğer turistlerin gözü önünde yumrukladı. Japon turistlerin şaşkın bakışları arasında yaşanan dayak olayına çevredekiler tepki gösterdi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri İsmail Tunca'yı gözaltına aldı. Sol gözü şişen rehber Keunjoo karakolda ifade verdi. Keunjoo, Türk rehber ile aralarında turistlerden alınan bahşiş yüzünden tartışma çıktığını Tunca'nın iftira attığını ileri sürdü.
Tunca ise, "Ben Japonca biliyorum. Bu rehberin Türkiye'nin üniter yapısını yanlış aksettirmesine çok sinirlendim. 'Bunların peygamber olarak andıkları ve inandıkları kişi sargılar içinde gezen birisi' diyerek Hz. Muhammed hakkında da ileri geri konuşuyordu" dedi. Tunca tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


    http://www.radikal.com.tr/7451577451570

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.