Körfez Geçiş Köprüsü'nün mühendisi kopan halat yüzünden intihar etti

Körfez Geçiş Köprüsü'nün mühendisi kopan halat yüzünden intihar etti
Körfez Geçiş Köprüsü'nün mühendisi kopan halat yüzünden intihar etti
Körfez Geçiş Köprüsü projesinde hafta sonu kopan halattan kendisini sorumlu tutan mühendis intihar etti.

RADİKAL-İzmit Körfez geçişi asma köprüsünde cumartesi günü 'Catwalk' olarak bilinen halatın kopmasından kendisini sorumlu tutan Japon mühendis 51 yaşındaki Kishi Ryoichi bilek ve boğazını keserek intihar etti. Cesedi Yalova’nın Altınova İlçesi’ndeki mezarlık girişinde bulunan mühendisin intiharı ile ilgili not bıraktığı belirtildi.
  Altınova Kaymakamı Nurullah Kaya, Japon mühendisin cesedinin bu sabah okula giden öğrenciler tarafından mezarlık girişinde bulunduğunu söyledi. İhbar üzerine sevk edilen sağlık ve güvenlik ekiplerinin yaptığı ilk incelemede, Kishi Ryoichi’nin maket bıçağıyla bileklerini kesmeye çalıştığı, ardından boğazını keserek intihar ettiği belirlendi. Yapılan araştırmada, Japon mühendisin yanında not bulundu. Mühendisin intiharından önce yazdığı notta halatın kopmasından kendisini sorumlu tutarak yaşamına son verdiği belirtildi. Mühendis Kishi Ryoichi’nin cesedi, otopsi yapılmak üzere Yalova Devlet Hastanesi’ne gönderildi. Soruşturma sürdürülüyor.

İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü'ndeki halat koptu

Süheyla Gözdereliler- Hasan BOZBEY/ BURSA/DHA


  http://www.radikal.com.tr/131959913195995

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Adam gibi değil adamın kendisi - user1047838

  Ve Kishinin kusuru yokmuş.. malzeme kusurlu imiş.. yerli malı mıdır öbür halatlar nasıldır ona bakmak lazım.. KİSHİ KARDEŞ KÖPRÜYE HALAT OLDU ARTIK.. KÖPRÜNÜN EN SAĞLAM EN EBEDİ HALATI.. BAZEN NİCE KİŞİLERİN TOPLAMINDAN FAZLA EDER BİR KİŞİ.. Rahmet ola

  Japonlar - user402387

  Çok onurlu, çok namuslu biriymiş diye düşünüyorum. Diğer taraftan, çoğu çocuk 34 kişiyi öldüren bir genel kurmay başkanı, 301 madenciyi katleden bir enerji bakanı ve aklıma gelmeyen bir sürü muktedir,polis amiri, üçkağıtçı,gammazcı,ihaleci,zimmetçiyi düşüyorum. Ve gerçekten kabul ediyorum ki JAPONLAR ÖZGÜRLÜĞÜ hak etmiş bir toplum

  nasıl yani? - user1044728

  bir insan hem bileklerini hem boğazını art arda nasıl keser aklım almadı doğrusu. Bu nasıl bir ölüm aşkıdır?

  _vazifeye - burak akif

  duyulan itminan o düzeyde ki başarısızlığı hayatıyla denk tutabiliyorlar. evet intihar bizim inancımız da yasak, bu iş ahlakı ve vazife bilincinin değil onda biri hatta milyonda biri yoktur ben dahil bu toplumun yüzde doksan dokuzunda . siyaset küme dışında tutulmuştur.

  onur deniliyor sairim buna - yellowknife

  dusunsenize bizlerde bu kadar onurlu oldugumuzu neredeyse bir cok parti mv toplu harakiriden kapaniyor yada toplu gazeteci-yazar yada topluca isadami veya ordu mensubu subay-asubay ama yokkk zerresi bile..