Korkuluktaki ayakkabı olayı aydınlattı

Beyoğlu'nda bir binaya tırmanırken dengesini kaybederek düşen ve ayağı ikinci kattaki demir korkuluklara takılarak parçalanan genç, polisler tarafından hastaneye kaldırıldı.

İSTANBUL - Beyoğlu'nda bir binaya tırmanırken dengesini kaybederek düşen ve ayağı ikinci kattaki demir korkuluklara takılarak parçalanan genç, polisler tarafından hastaneye kaldırıldı. Polisin hırsızlık yapmaya çalıştığı ihtimali üzerinde durduğu A.Ö., gaspçılarca vurulduğunu öne sürdü, ama vücudunda kurşun izi yoktu.
'Polisi istemedi'
Tünel Ensis Sokak bitişiğindeki ara sokakta gürültü duyunca evlerinden çıkan vatandaşlar, bir binanın yanında kanlar içinde yatan A.Ö.'yü buldu. Gaspçılarca ayağından vurulduğunu öne süren A.Ö., durumunun incelemesi için olay yerine polis çağırılmak istenince, buna şiddetle karşı çıktı. Olay yerine gelen polis ekipleri ambulansı beklerken, A.Ö'ye nasıl yaralandığını sordu.
A.Ö. de "Beni gasp etmeye çalışan kişiler bacağımdan vurdu. Kimliğimi de gasp ettiler" dedi. Ancak ayağında kurşun izine rastlanmayan ve çelişkili ifadeler veren A.Ö.'nün nasıl yaralandığını araştıran polisler, önünde yattığı binanın ikinci katındaki pencerenin demir korkuluklarına takılmış şekilde bir ayakkabı buldu. Çevrede yapılan araştırmada, A.Ö.' nün binaya tırmanırken dengesini kaybedip aşağı doğru kayarak korkuluklara takıldığı, burada ayağının parçalanarak ayakkabısının korkuluklarda kaldığı ve ardından aşağı düştüğü anlaşıldı.
Üzerinden takılar çıktı
Polisin ayakkabısının korkuluklara nasıl takıldığını ve hırsız olup olmadığını sorması üzerine A.Ö., 'ayakkabısının ayağında olduğunu ve yanına gelen vatandaşların kendisini tanıdığını' öne sürdü. Çevredekiler ise A.Ö.'yü tanımadığını söyledi. Cebinde ve düştüğü yerde bir miktar para, bir çanta ve çeşitli takı malzemeleri bulunan A.Ö., bu sırada polislere bir telefon numarası vererek emekli polis olduğunu belirttiği annesiyle görüşmek istediğini söyledi. Polisler verilen numarayı arayarak, konuştukları kişinin hastaneye gelmesini istedi. Vücudunda kırık olabileceği gerekçesiyle yerinden hareket ettirilmeyen A.Ö., sağlık görevlileri tarafından Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.
Polis yetkilileri, A.Ö.'nün hırsızlık amacıyla binaya girmek isterken düşmüş olabileceğini, olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğünü ifade etti.


    http://www.radikal.com.tr/7623667623660

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.