Korkunç cinayette tüyler ürperten detay

Korkunç cinayette tüyler ürperten detay
Korkunç cinayette tüyler ürperten detay
Ağrı'da 20 günlük eşi tarafından bıçaklanarak öldürülen 18 yaşındaki Dilan Doğan'ın annesi, kızlarının cinayetten 1 hafta önce cesedinin bulunduğu yere pikniğe götürdüğünü söyleyerek "Oraya pikniğe değil, Dilan'ı öldürüp gömecekleri yerin keşfini yapmaya gittiler" dedi.

DOĞUBAYAZIT - Doğubayazıt'ın Ağrı girişindeki Barış Mahallesi'nde oturan 23 yaşındaki Selçuk Doğan, teyzesinin kızı Dilan ile 1 yıl nişanlı kaldıktan sonra Haziran ayının başında evlendi.

Nişanlılık döneminden itibaren aralarında geçimsizlik bulunduğu öne sürülen Dilan ile Selçuk, 19 Haziran günü yine tartıştı. Selçuk Doğan, yeni evlendiği eşini bakkallara gıda maddesi taşıdığı minibüsüne bindirerek Ağrı karayolunun Suluçem Mevkii'ne götürerek bıçaklayarak öldürdü.

Dere yatağına eşi ve cinayette kullandığı bıçağı gömen Selçuk Doğan, 21 Haziran Cuma günü saat 16.00 sıralarında Doğubayazıt Emniyet Müdürlüğü'ne giderek eşi Dilan Doğan'ı öldürdüğünü itiraf etti.

Polis, Selçuk Doğan'ın ifadesi üzerine babası, 60 yaşındaki Mehmet Salih Doğan, annesi 54 yaşındaki Zahide Doğan ve ağabeyi 25 yaşındaki Sebih Doğan'ı gözaltına aldı. Nöbetçi mahkeme anne Zahide Doğan'ı serbest bırakılırken cinayeti işlediğini söyleyen Selçuk Doğan ile cinayete yardım eden babası ve ağabeyi tutukladı.

Nazile Doğan, kızını öldüren damadı Selçuk Doğan'ın anne, baba ve kardeşiyle birlikte cinayet gününden 1 hafta önce kızları Dilan'ın cesedinin bulunduğu Üçmuratlar Köyü'ne pikniğe gittiklerini söyledi. Anne Nazile Doğan, şöyle dedi:

"Vicdansızlar bizi oraya pikniğe değil, Dilan'ı öldürüp gömecekleri yerin keşfini yapmaya götürmüşler. Zavallı Dilan'ın cesedi piknik yaptığımız yerin oralarda. Ne istediler yavrumdan? Kızıma iftira atıyorlar. Ne sevgilisi var, ne de sevdiği. Sadece tek sorun çocuğun iktidarsız olmasıdır. Cinayeti işleme sebebi de budur. 'Etraftan bana laf gelmesin, iktidarsızdır' demesinler diye kızıma kıydı. Kızım onunla evlenmeden önce Kuran kursuna gittiğini ve evlendikten sonra da gitmek istediğini söyledi ve o da Dilan'ın şartını kabul etti. Fakat, evlendikten sonra kızımın Kuran kursuna gitmesine izin vermemiş, kızım gitmek isteyince de sürekli şiddet uygulamış. Önce cinayetin ortaya çıkmayacağını zannettiler. Ama cinayet ortaya çıkınca bizi suçladılar. Adalet bu gerçeği gördü. Bunların köyünde kızımla birlikte dördüncü ceset çıkıyor. Kızımın bir suçu mu vardı; getirip bana verseydiler. Kızımın sevgilisi mi vardı; bize anlatsaydılar. Kızım daha bakire Allah'tan korksunlar. Haberlerde sevgilisi olduğu söyleniliyor kızım evden çıkmazdı bir telefonu bile yoktu."

Dilan Doğan'ın soruşturması devam ederken basında çıkan 'Töre cinayeti' ve 'Sevgilisi vardı' Başlığıyla yapılan haberleri yalanlayan Doğan ailesi bu duruma sert tepki gösterdi.

DHA'ya konuşan Dilan'ın babası Şirin Doğan, "Bu töre cinayeti değildir. Vahşice kızımı katlettiler. Hangi baba kızının öldürülmesini ister? Devletten yardım bekliyoruz. Hem kızımı öldürenleri hem de hakkımızda yalan haber yapanları cezalandırsın." dedi.

DHA - Yusuf İBA


  http://www.radikal.com.tr/113974611397464

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Diyelim ki sevdiği vardı - pekmez_2042

  Aile, Dilanın sevgilsi yoktu,bakireydi vb gibi bir durumu olmadığını söyleme alışıyor. Halbuki ne olursa olsun kimsenin DİLANı öldürmeye hakkı yoktu. Ayrılma diye bir kuurm var.istemiyorsan ayrılırsın. Katil herif.

  ooof off - pekmez_2042

  Türkiye ,kadın katili erkekler ülkesi Türkiye. Yatağında katilleriyle evlendirilen kadınlar ülkesi. Bu kadar ok savunmasız kadınların öldürldüğü ülkede meclis toplanmalı,başbakan bir de bu konuda tavrını koymalı...neyi bekliyorlar.

  ... - billieholiday

  "iktidar!!" vay be ..ne kadar tehlikeli bir kelime. olsa zulüm olmasa zulüm..

  Asıl düşman çocuğumuzu nasıl öldürmüş? - Su Cemre Sim

  Adli dosyalar karıştırılırsa,daha çok,cinsel yetersizliği olan erkek,çoğu kez geline; ''Sevgilisi vardı,benimle birlikte olmak istemedi.''gibilerden iftira atıyor.Çoğu zaman ilk gece kızcağızı öldürüyor.Bir insanın çeşitli nedenlerden cinsel yetersizliği olabilir.İnsanın cinsel yetersizliği ruhsal olabileceği gibi,bedensel de olabilir.Hepsinin tedavisi vardır.Erkeklik,kadınlık yürekle olur.Yüerği insan olmayan kınanır.Akşam sabah Atatürk'e,orduya,yöneticilere,mahkemelere,her kuruma hakareti,aşağılamayı ilericilik sayanlar,böyle iğrenç cinayetler karşısında sus pus.Binlerce,milyonlarca insanı ölümleri pahasına ayaklandıranlar,acaba o halkı bu ilkelliğe karşı ayaklandıramazlar mı?Ayaklandırmıyorlar işte,o katil çocuk onlara çok gerekli,onların istedikleri yirmi yaşında bir kız çocuğunu öldürecek vahşette insanlar yetiştirmek.Tek sorunu uçkuru olan erkekler. Yuh olsun,inci gibi kız çocuğunu vahşice öldüren kalleşliği görüyor musunuz?Şimdi bu kızımız Lice'de öldürülen Medeni,Ankara'da öldürülen Ethem,Hatay'da öldürülen Abdullah'dan,diğer öldürülen,gözleri çıkartılan çocuklardan daha mı çok hak etti böyle öldürülmeyi?Asıl düşmanın cehalet olduğunu ne zaman göreceğiz?Haydi Türkiye ayağa kalk,cehalet örgütlü,silahlı,bir bahane bulup çocuklarımızı öldürüyor;hepsine karşı çıkalım ,ey ilerici sendikal,sivil toplum örgütleri, kendi kanıyla kırmızıya boyanmış elbisesi olan bir kahraman geç kız da burada öldürüldü,tasını tabağını al,milyonları topla,sokağa çık.Cinayetlerin arkası kesilmiyor.