Korkutan patlama

Maslak'ta dün akşam saatlerinde bir akaryakıt istasyonunda meydana gelen patlamada biri ağır beş kişi yaralandı. İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah "Patlama LPG dolumu sırasında meydana gelmiş olabilir" dedi.

İSTANBUL - Maslak'ta dün akşam saatlerinde bir akaryakıt istasyonunda meydana gelen patlamada biri ağır beş kişi yaralandı. İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah "Patlama LPG dolumu sırasında meydana gelmiş olabilir" dedi.
Mehmetçik Vakfı'na ait Opet Benzin İstasyonu'nda dün akşam saat 19.35'te bir patlama meydana geldi. Patlama nedeniyle istasyon ve yedi araç kullanılmaz hale geldi. Ağır yaralanan pompacı Durmuş Özkan ile Ersin Aslan, Sezai Çetin, Osman Topal ve Tolga Kayabaşlı, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Hafif yaralanarak ayakta tedavi edilen taksi şoförü Osman Topal, "Ben yakıt alırken büyük bir patlama meydana geldi. Olay sırasında alev görmedim. Patlamanın nerede olduğunu bile anlayamadım" diye konuştu.
Bomba ihtimali araştırıldı
İtfaiyenin yaptığı ilk incelemenin ardından patlamaya bir araçtaki LPG tüpünün neden olduğu açıklandı. Ancak tanıkların ifadeleri ve uzman ekiplerin incelemesi sonrasında polis bomba ihtimali üzerinde de durdu. Olay yerinde incelemede bulunan Cerrah, "Görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre, LPG dolumu yapan bir araçta patlama olmuş. Birisinin ağzında sigara olduğu söyleniyor" dedi. Cerrah, "Patlamanın olduğu aracın sürücüsü hakkında bilgi var mı?" sorusuna ise "Arkadaşlarımız araştırıyor" yanıtını verdi.
Opet'ten yapılan açıklamada ise, şöyle denildi: "İlk alınan bilgilere göre patlamanın, dolum sırasında değil, market önünde park eden bir arabadan kaynaklandığı görgü tanıkları tarafından belirtilmiştir. Marketin önü ve kanopinin binaya yakın bölümlerinde hasar meydana gelmiştir. Akaryakıt ve LPG sistemlerinde bir sorun bulunmamaktadır."


    http://www.radikal.com.tr/7602867602860

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.