Körler 287 kitabı 'okuyabilecek'

Görme engelliler, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 'Sesli Kitap' projesiyle internet üzerinden ya da 81 ildeki bakanlık kütüphanelerinde kendilerine ayrılmış bilgisayarlardan, 287 kitaba ulaşabilecek.

ANKARA - Görme engelliler, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 'Sesli Kitap' projesiyle internet üzerinden ya da 81 ildeki bakanlık kütüphanelerinde kendilerine ayrılmış bilgisayarlardan, 287 kitaba ulaşabilecek.
'Sesli Kitap' projesi, dün, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç ve Ayva'nın katılımıyla Beşevler metro durağındaki Görme Engelliler İnternet Cafe'de tanıtıldı. Görme engelli kullanıcılar, bakanlığın internet sitesinde 'Sesli Kitap' bölümüne aktarılan 287 kitaptan yararlanacak. Sitede Dostoyevski, Tolstoy, Stendhal, Recaizade Mahmut Ekrem gibi yazarların yanı sıra Marks, Engels, Lenin ve Nietzshe gibi düşünürlerin eserleri de bulunuyor. Bilgisayarı ve internet erişimi bulunmayan görme engellilerin ise kitaplara ulaşmak için 81 il merkezinde bulunan bakanlık kütüphanelerine gitmeleri yeterli olacak.


    http://www.radikal.com.tr/7670377670370

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.