Korsan gösteri öncesi tutuklandılar

İSTANBUL - ‘Molotofkokteylli ve havai fişekli korsan gösteri yapmaya hazırlandığı’ iddiasıyla İstanbul’da gözaltına alınan, aralarında DTP Esenler İlçe Başkanı Yılmaz Dursun’un da bulunduğu 10 kişi tutuklandı.
Üç gün önce gözaltına alınan 15 kişi, emniyet müdürlüğündeki ifadelerinin ardından Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne sevkedildi.
İstanbul Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı’nca sorgulanan bu kişilerden dördü savcılık tarafından serbest bırakılırken, aralarında DTP Esenler İlçe Başkanı Yılmaz Dursun’un da bulunduğu 11 kişi, tutuklanmaları istemiyle İstanbul Nöbetçi 10. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. Mahkeme, Yılmaz Dursun’un da aralarında bulunduğu 10 kişinin tutuklanmasına, bir kişinin de serbest bırakılmasına karar verdi. Terörle mücadele şubesi tarafından üç gün önce yapılan operasyonlarda, 42 adet molotof kokteyli, iki kutu 16’lık havai fişek, altı adet bomba yapımında kullanıldığı bildirilen metal kutu ve vida, 125 maske, örgütsel poster, pankart ile doküman ve yayın ele geçirilmişti. (Radikal)