Koruma kabinli taksiler yolda

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Genel Başkanı Derviş Günday, önümüzdeki yıllardan itibaren Türkiye'deki bütün taksilerin tek tip ve şoför koruma kabinli olacağını söyledi.

İSTANBUL - Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Genel Başkanı Derviş Günday, önümüzdeki yıllardan itibaren Türkiye'deki bütün taksilerin tek tip ve şoför koruma kabinli olacağını söyledi.
Günday, Atatürk Havalimanı taksi durağında klimalı ve şoför koruma kabinli taksilerle ilgili çalışmaları anlattı. Hem güvenlikli, hem de yolcu konforu açısından ileri düzeyde olan araçları Türkiye'de de yaymak istediklerini belirten Günday, "Devletimizi yönetenlerden, bir defaya mahsus olmak üzere KDV ve ÖTV'yi şoför esnafından almamalarını talep ediyoruz" diye konuştu.
Fiat Doblo Ürün Sorumlusu Özgür Süslü, aracın en önemli özelliğinin şoförü gasp ve silahlı tehditlerden koruyacak kurşun geçirmez ara bölmesinin bulunması olduğunu söyledi. Süslü, "Yolcu konforuna yönelik yenilikler de var. Yolcuların oturduğu arka bölmede klima var ve dört kişi rahatlıkla oturabiliyor" dedi.
Ancak bazı taksiciler, aracı kullanışlı bulmadıklarını, bagaj taşıma kapasitesinin çok düşük olduğunu ve gasp olaylarını önleyemeyeceğini söyledi. Şoförler, kameralı ve uydudan izlenebilen araçlar istedi.


    http://www.radikal.com.tr/7413987413980

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.