Koruma kurullarına baskın: Müdürler gözaltında

Koruma kurullarına baskın: Müdürler gözaltında
Koruma kurullarına baskın: Müdürler gözaltında
Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'den sonra gözaltılar Fatih bölgesinden sorumlu kurullar da dahil olmak üzere Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlükleri'ne uzandı. Üç kurul müdürü ve iki raportör gözaltında.
Haber: ELİF İNCE - elif.ince@radikal.com.tr / Arşivi

İstanbul 'da düzenlenen yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'den sonra gözaltılar Fatih bölgesinden sorumlu kurullar da dahil olmak üzere Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlükleri'ne uzandı. Büyük Postane Caddesi'ndeki Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlükleri'nin bulunduğu binadan üç koruma kurulu müdürü ve iki kurul raportörü gözaltına alındı, polis kuruldaki dosyalara el koydu.

Radikal'e ulaşan bilgilere göre gözaltına alınanlar şöyle:

* İstanbul 2 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürü Yener Çavdar (Beyoğlu, Eyüp, Kağıthane ve Şişli'den sorumlu)
* 2 Numaralı Yenileme Alanı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürü Raşit Şentürk (Süleymaniye dışında Fatih İlçesi'ndeki tüm yenileme alanları, Tuzla ve Zeytinburnu yenileme alanlarından sorumlu) 
* İstanbul 4 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürü Günseli Aybay (Fatih ve Zeytinburnu'ndan sorumlu) 
* 5 Numaralı Koruma Kurulu Üyesi aynı zamanda TOKİ çalışanı Yavuz Çelik
* Eski röleve müdürü mimar Hüseyin Başçetin
* İki kurul raportörünün de gözaltında olduğu öğrenildi.

Polisin hâlâ 1-2-3-4-5-6 no'lu Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlükleri ve İstanbul 1 ve 2 Numaralı Yenileme Alanı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü'nün bulunduğu binadan ayrılmadığı ve içeri giren herkesin kimliğini kontrol ettiği öğrenildi.


  http://www.radikal.com.tr/116662311666232

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Dersanr - Rozdemir33

  Eeeee,Dresaneleri kapatır mısın?

  ... - LoremIpsum

  Cemaatin emniyeti ele gecirdiginin ispati. Yakalananlar yargiya teslim edileceginden, yargida hükümetin elinde oldugundan herhalükarda cemaat kaybedecektir, akabinde kasilikli misillemeler dahada siddetlenecek. Kazanan kim olacak? Bekleyip görecegiz. Unutmadan: HDKli vekiller TBMMde aclik grevine gidiyorlar, CHPli vekile beraat BDPli vekillere tutukluluk, Rojavada 400e sivil yakin kürt radikal teröristler tarafindan kacirilarak esir alinmis durumda.. Bu önemli konularin gündem disina itilmemesi dilegiyle..