Koruyucu aileler evlat edinince, çocuk yuvası kapatıldı

Koruyucu aileler evlat edinince, çocuk yuvası kapatıldı
Koruyucu aileler evlat edinince, çocuk yuvası kapatıldı

Kahramanmaraş’ta 62 kimsesiz çocuğun koruyucu aileye verilmesiyle boşalan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı çocuk yuvası kapatıldı. Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, birçok ailenin ‘koruyucu aile’ olmak için sırada beklediğini belirterek “62 çocuğumuzu yeni ailelerine kavuşturduk. Artık her birinin yeni bir ailesi ve sıcak bir yuvası var” dedi.

Kahramanmaraş projede öncü oldu

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, koruyucu aile projesi kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı çocuk yuvasında barınan çocukların ailelere verildiğini belirtti. Kocatepe, çocukların ailelere verilmesiyle boşalan çocuk yuvasının kapatıldığını ifade ederek, “Şimdi her birinin birer anne ve babası var. Onlar da artık aile şefkatinden mahrum kalmayacak. Koruyucu Aile Projesi bizim mevzuatımız içerisinde zaten vardı. Ancak toplum önünde fazla kabul görmedi. Ama Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayesinde yürütülen projeyi çok iyi tanıttık ve Kahramanmaraş bu konuda önder bir il oldu. Bizim gibi 62 çocuğu aileye yerleştirebilen ikinci bir il yok. Müracaatların üçte birini karşılayabildik. Birçok aile de koruyucu aile olabilmek için sırada bekliyor. Bu da Kahramanmaraş insanının vatanseverliğini ve insan sevgisini gösteriyor” diye konuştu.
Kocatepe, koruyucu ailelerin yaptığı başvuruların 3’te birini karşılayabildiklerini ifade ederken, halen koruyucu aile olmak için sırada bekleyenler bulunduğunu kaydetti.


  ETİKETLER:

  Emine Erdoğan

  ,

  Çocuk

  ,

  Aile

  ,

  toplum

  ,

  sosyal

  ,

  sıcak