'Koskoca dünyaya sığdıramadılar evladımı...'

'Koskoca dünyaya sığdıramadılar evladımı...'
'Koskoca dünyaya sığdıramadılar evladımı...'

Oğlunu memleketinde toprağa verdikten sonra Bursa ya dönen Melek Okan, oğlunun evinin önüne gül döküp mumlar yaktı. Öldürülen İrem in travesti arkadaşları da annenin yanındaydı. fotoğraf: SELAHATTiN BUDAKOğLU / dha

BURSA - Evinde bıçaklanarak öldürülen İrem (Mesut Şaban Okan) için travesti arkadaşları ve annesi Melek Okan, Bursa’daki evininin önünde mum yakıp yollara gül bıraktı. Acılı anne “Benim oğlum cinsel tercihi nedeniyle hep toplumdan itildi. Okumak istedi okutmadılar. Koskoca dünyaya sığdıramadılar evladımı. Oğlum suçlu da onlarla düşüp kalkan kişiler suçlu değil mi?” dedi.
Gökkuşağı Derneği Başkanı Öykü Evren ise Bursa’da beş yıl içinde yedi travesti cinayeti işlendiğini hatırlatarak “Bu nefret cinayetleri bitmeli, TBMM ’de travesti cinayetleriyle ilgili olarak düzenlemeler yapılmalı, önlemler alınmalı” diye konuştu. 15 yıllık arkadaşının  aslında aşçı olmak istediğini belirten Öykü Evren, travesti olduğu için bu isteğini yerine getiremediğini anlattı.
Bursa’da cinayetin işlendiği evin önüne kırmızı karanfil ve güller koyup mum yakarak bir saat boyunca eylem yapan 30 kişilik travesti grubu ‘Kurban olmak istemiyoruz’ diye slogan atıp dağıldılar. 

Elindeki kesik yakalattı
Bursa’da  internet üzerinden tanıştığı kişilerle cinsel ilişkiye giren İrem (Mesut Şaban Okan) üç gün önce Merkez Osmangazi İlçesi Altıparmak Mahallesi’ndeki evinde bıçaklanarak öldürüldü. Yapılan araştırmaların ardından İrem ile internetten tanıştığı belirlenen 22 yaşındaki Emrah Şen tutuklandı. Şen’in olay sırasında elini kestiği belirtildi. İrem (Mesut Şaban Okan) doğduğu yer olan Balıkesir ’in Bandırma ilçesi Edincik Beldesi’nde toprağa verildi. (dha)


  ETİKETLER:

  TBMM

  ,

  İnternet

  ,

  Balıkesir