Köşk'te film gibi suikast operasyonu

Köşk'te film gibi suikast operasyonu
Köşk'te film gibi suikast operasyonu
Cumhurbaşkanlığı Köşk'ünün etrafında dolaşan Mehmet Salih Adlı isimli bir kişi şüpheli davranışları nedeniyle gözaltına alındı. Şahsın çantasından, silah ve uyuşturucu ve ile bir suikast filmi CD çıktı. 17 suçtan sabıkası bulunan Adlı "Cumhurbaşkanına suikast girişimi" iddiasıyla tutuklandı.

Bingöl nüfusuna kayıtlı Mehmet Salih Adlı(33), 25 Kasım’da Cumhurbaşkanlığı Köşkü 1’nolu nizamiyenin etrafında dolaşırken görüldü. Korumalar şüpheli hareketlerde bulunan Adlı’yı fark etti. Korumaların etrafını sardığı Adlı, nizamiye içine alındı.

Hürriyet gazetesinden Fevzi Kızılkoyun’un haberine göre Adlı’nın üst aramasında ağzına mermi sürülmüş halde ruhsatsız bir tabanca, çantasında ise uyuşturucu ve şifrelenmiş halde bir CD bulundu. Suikast girişimi şüphesi üzerine ise Terör ve İstihbarat ekipleri Köşk’e çağrıldı. Burada ilk sorgusu yapılan Adlı, ardından Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’ne götürüldü.

“SUİKAST” FİLMİ ÇIKTI
Burada 2 gün boyunca sorgulanan Adlı, ardından çıkarıldığı mahkemece “Cumhurbaşkanı’na silahlı saldırıya teşebbüs” iddiasıyla tutuklandı. Adlı’nın üzerinde çıkan silahı aldığı bir kişi ile bağlantılı olduğu 4 kişinin daha ifadesine başvuruldu. Adlı’nın çantasında çıkan ve şifreli olan CD’de ise Abraham Lincoln suikastini konu alan Oscar’lı usta oyuncu ve yönetmen Robert Redford’un yönettiği başrollerini Robin Wright ve James Mcavoy’un paylaştığı “suikast” filmi çıktı. CD’de ayrıca tarihi eserlerin görüntüleri de bulundu.

17 SUÇTAN SABIKASI VAR
Tutuklanan Adlı’nın cinsel taciz, tehdit, uyuşturucu ve yaralama gibi 17 ayrı suçtan sabıkası bulunduğu öğrenildi. Köşk etrafında gezdiği sırada uyuşturucu aldığı öğrenilen Adlı’nın ifadesinde, “Cumhurbaşkanı’yla görüşmek için Köşk’e gittim. Suikast gibi bir niyetim yoktu. Çantamdaki CD’de bulunan tarihi eser görüntülerine gösterip bunların korunması için yardım isteyecektim” dediği öğrenildi.


  http://www.radikal.com.tr/116355211635525

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Mini etek,Poşet,Köşk !. - agop

  Dün gazetelerde Köşk'ü ziyaret eden öğretmenler arasında bir de mini etekli olduğu haberi vardı.Yani; Köşkte, poşetliler olağan,mini etekli haber haline geldi.Yakında'' Bir mini etekli Köşk'e girmek isterken yakalandı'' manşetleri görürsek şaşırmam !..

  amac gözdagi vermek,ayik olun! - karayel1965

  türkiyede ergenekoncular diye tabir edilen sebeke yillardir,özelikle bingöl ve elazig cevresinden suni kürt zazalardan tetikci uyusturucu ayakcilari kurbanliklar elde etigi biliniyor.örnegin yesil,danistay saldirgani alparslan bunlarin en bilinenidir.bunun organizatörü elazigli mehmet agar'in sebekesidir.abartilida olasa onbinlerce ergenekon militaninin oldugu söylenen yine bu cevreden suc sebekeleridir istanbuldaki kumar ve uyusturucu ceteleri bunlarin elemanlarindan olusuyor.avrupaya özelikle almanyaya ve son dönemde italyada yogunlasan uyusturucu ayakcilarinin bir cogu bu cevrelerden kriminallestirilen her türlü suca meyilli kurbanlik genclerdir.asil amaclari kürt mücadelesini lekelemek ve bu ticareten elde etikleri gelirleri türkiyede gayri nizami eylemlerde kulanmak iken paranin cazibesi bu ceteyi pisligin ortasina gömdü.

  Hah!.. - savassarioglu

  Yine mağdur olmuşlar.

  komedide son perde! - asu555@kahkaha.com

  seçim yaklaştıkça mağdur oynamaya başladılar bir hafta üç suikast girişimi üçünde de bomba olabilecek bir nesne yok! sadece milleti meşgul etmek için komedi çeviriyorlar?

  işte polis zihniyeti - mali_stannn

  Adamın çantasından suikast filmi çıktı diye adamı suikast yapacaktı diye tutuklamışlar, allahtan cinsel içerikli film çıkmamış yoksa ne diyecekleri belli.