Köşk'ten 'bütünlük' mesajı

Başkentteki 'terör' hareketliliği, dün Bakanlar Kurulu'nun ardından yapılan Çankaya zirvesiyle sürdü. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ile Çankaya Köşkü'nde toplantı yaptı.

ANKARA - Başkentteki 'terör' hareketliliği, dün Bakanlar Kurulu'nun ardından yapılan Çankaya zirvesiyle sürdü. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ile Çankaya Köşkü'nde toplantı yaptı.
Büyükanıt Köşk'e erken gitti
Büyükanıt'ın Köşk'e yarım saat önce çıkması dikkat çekti. Toplantının ardından yapılan açıklamada şöyle denildi:
"Son günlerde meydana gelen terörist saldırılarla ilgili olarak, sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında, sayın Başbakan ve sayın Genelkurmay Başkanı'nın katılımıyla, 8 Ekim 2007 tarihinde bir toplantı gerçekleştirilmiştir. Toplantıda, Şırnak ilindeki sivil vatandaşlarımıza ve güvenlik güçlerimize yöneltilen terörist saldırılar başta olmak üzere, son günlerde meydana gelen ve halkımızı derin acıya boğan olaylar ele alınmıştır.
Bu vesileyle, güvenlik güçlerimizin terörizm karşısındaki haklı mücadelesini, her türlü şart altında yılmadan devam ettirmesi ve güçlü tedbirler uygulaması yönündeki kararlılığı vurgulanmıştır. Halkımıza ve diğer birçok ülke halkına insanlık suçu işlemeye devam eden terörizme karşı mücadelede uluslararası alanda azami duyarlılık, somut işbirliği ve gerçek bir kararlılık ihtiyacı bulunduğu da teyit edilmiştir.
Mücadelemiz her halûkârda, milletimizin desteği, güvenlik güçlerimizin azmi ve devletimizin tüm kurum ve kuruluşlarıyla bir bütün halinde, halkımızın huzur ve güvenliği ülkenin her köşesinde tamamen sağlanıncaya kadar sürdürülecektir."
Toptan: PKK kullanılıyor
TBMM Başkanı Köksal Toptan da dün şu mesajı yayımladı: "Türkiye'nin büyümesinden, güçlenmesinden, daha fazla söz sahibi olmasından rahatsız olan ülkeler var. Bu ülkelerin terör örgütünü zaman zaman geçmişte olduğu gibi taşeron olarak kullanıp Türkiye'yi rahatsız etmek gibi politikaları uyguladığını da biliyoruz. Terörle mücadele, Türkiye'nin terörle yılmayacağının herkesin kafasına girmesini sağlayıncaya kadar sürecektir."