Koşuda atı düşen genç jokey öldü

Atının devrilmesi sonucu ağır yaralanan jokey öldü. Şanlıurfa Hipodromu'nda dün 14 atın yarıştığı yedinci koşuya katılan 21 yaşındaki jokey Müslüm Tumbul...

ŞANLIURFA - Atının devrilmesi sonucu ağır yaralanan jokey öldü. Şanlıurfa Hipodromu'nda dün 14 atın yarıştığı yedinci koşuya katılan 21 yaşındaki jokey Müslüm Tumbul, yarışın son 600 metresinde 'Latif Han' isimli atının devrilmesi sonucu düştü. Bu sırada arkadan gelen Erdal Yavuz'un atı, Tumbul'a çarptı. Ağır yaralanan Tumbul, hastanede öldü. 2002'de Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi'nden mezun olunca Türkiye Jokey Kulübü'nce Avustralya'ya eğitime gönderilen Tumbul, 2004'te de jokey yamaklığından jokeyliğe geçmişti.
Şanlıurfa Devlet Hastanesi'ne akın eden yakınları ölüm haberiyle şoke oldu. Tumbul'un amcası 37 yaşındaki Yahya Tumbul, "Henüz bir yıl önce evlenmişti. Dört yıldan bu yana atlarla iç içeydi. Çok başarılı yarışlar çıkarmıştı" dedi. TJK Şanlıurfa Hipodrom Müdürü Mehmet Kazoğlu ise Şanlıurfa Hipodromu'nda ilk kez böyle bir olayla karşılaştıklarını ve çok üzüldüklerini söyledi. Tumbul'un cenazesi bugün toprağa verilecek.