Köy Enstitülüler 'Marmara'da buluştu

Köy Enstitülüler 'Marmara'da buluştu
Köy Enstitülüler 'Marmara'da buluştu

Marmara Üniversitesi Köy Enstitüleri Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Güler Yalçın da (kırmızılı) törende bir konuşma yaptı.

Köy Enstitülerinin 69. yıldönümü nedeniyle Marmara Üniversitesi'nde bir tören düzenlendi. TEMA Vakfı Başkanı Hayrettin Kanaca'nın da katıldığı etkinlikte söyleşiler ve halk oyunları gösterileri de yapıldı

 

İSTANBUL - Köy Enstitüleri’nin 69. yıldönümü Marmara Üniversitesi Köy Enstitüleri Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen bir törenle kutlandı. Merkezin müdürü Prof. Dr. Güler Yalçın’ın da bir konuşma yaptığı tören Köy Enstitülerini Araştırma ve Eğitimi Geliştirme Derneği’nin (KAVEG) katkıları ile gerçekleştirildi. Etkinlikte köy enstitülü ‘çınarlar’ ile genç kuşak bir araya geldi.

Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü İbrahim ÜzümcüKültür Merkezi’nde düzenlenen törende TEMA Vakfı Başkanı Hayrettin Karaca ile köy enstitülü öğretmenler İbrahim Şimşek, Halime Kocataş ve A. Sezai Yıldırım ile “Köy Enstitülerinde İnsan ve Doğa İlişkisi “ üzerine keyifli bir söyleşi yaptı. Pazarören Köy Enstitülü öğretmen Selahattin Şimşek’in yaşamını anlatan bir sunumun da yapıldığı günde, Marmara Üniversitesi Halk Dansları Kulübü halk oyunu gösterileri sundu ve yine öğrenciler tarafından köy enstitülü öğretmenlerin şiirleri okundu. (Radikal)