Köy kahvehanesi tarandı: 3 ölü

Denizli´nin Akköy İlçesi´ne bağlı Kavakbaşı Köyü´nde, köylülerin oturduğu kahvehane tarandı. Orhan Acar adlı zanlının, uzun namlulu, otomotik tüfekle yaptığı bildirilen saldırıda, 3 kişi hayatını kaybederken, 3 kişi de yaralandı

Denizli´nin Akköy İlçesi´ne bağlı Kavakbaşı Köyü´nde, köylülerin oturduğu kahvehane tarandı. Orhan Acar adlı zanlının, uzun namlulu, otomotik tüfekle yaptığı bildirilen saldırıda, 3 kişi hayatını kaybederken, 3 kişi de yaralandı.
Olay, dün akşam saat 21.15 sıralarında Kavakbaşı Köy Kahvehanesi´nde meydana geldi. İddalara göre, bir süredir esrar satma ve kullanma suçundan aranan ve köyün eski muhtarı Mehmet Acar´ın oğlu olan 25 yaşındaki Orhan Acar, köylüler tarafından jandarmaya ihbar edildi. Acar, `20 ER 391'plakalı Renault Broadway Marka otomobille köy kavhanesi önüne geldi. Kahvehaneye uzun namlulu, otomatik tüfekle giren Acar, yine görgü tanıklarının ifadesine göre, bir anda içeridekilere ateş etmeye başladı. Saldırı sonrası, `çıkar amaçlı suç örgütüne üye olmak ve esrar satmak' suçlarından aranan Acar, olay yerine geldiği otomobil ile olay yerinden kaçtı.
Kahvehanedeki köylülerden 32 yaşındaki Bilal Duran olay yerinde, 44 yaşındaki Gürsel Bali ve 38 yaşındaki yeğeni Aydın Bali kaldırıldıkları Denizli Devlet Hastanesi´nde hayatını kaybetti. Saldırıda ağır yaralanan 42 yaşındaki Şakir Atik, 36 yaşındaki Akif Atik ve Yusuf Bali kadırıldıkları Denizli Devlet Hastanesi´nde tedavi altına alındı.
Kahvehaneyi taradıktan sonra kaçarak kayıplara karışan Orhan Acar´ın, Yalçın Demir isimli kişinin otomobilini de silah zoruyla gaspettiği, Sarayköy yönüne kaçarken `Kipa' yakınlarında maddi hasarlı bir kaza yapınca da bu aracı terekederek, yaya olarak kaçmaya başladığı bildirildi.
Jandarma kaçan saldırganın yakalanması için aramalara başladı ve olayla ilgili geniş soruşturma açtı.