Köy korucusuna sarkıntılık cezası

Dicle ilçesi, Batur Köyü'nde 12 yaşındaki kıza tecavüze kalkışan korucuya 10 yıl hapis cezası verildi. Bu ceza, hafifletici nedenlerle 2 yıl 9 ay 10 güne indirildi.

DİYARBAKIR - Dicle ilçesi, Batur Köyü'nde 12 yaşındaki kıza tecavüze kalkışan korucuya 10 yıl hapis cezası verildi. Bu ceza, hafifletici nedenlerle 2 yıl 9 ay 10 güne indirildi. Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya dört ay tutuklu kaldıktan sonra serbest kalan korucu Mehmet Şerif Bayındır katılmadı.
Y.K., geçen yıl anne babası tarlaya çalışmaya gittiği sırada eve zorla giren Bayındır'ın kendisine sarkıntılık edip tecavüze kalkıştığını ve bağırınca kaçtığını söylüyordu. Mahkeme Adli Tıp Kurumu'nca 13 yaşında olduğu belirlenen Y.K.'ya nüfus cüzdanı çıkarılması için yazı gönderirken, savcı 'Irza geçmeye eksik teşebbüs ve gündüz konut dokunulmazlığını ihlal' suçundan ceza istedi. Mahkeme, Bayındır'a bu suçlardan 10 yıl hapis ve 288 milyon 925 bin lira para cezası verdi. Bu ceza, olayın eksik teşebbüste kalması ve sanığın iyi hali de göz önüne alınarak 2 yıl 9 ay 10 güne indirildi.