Köy okulunun bilgisayarlarını çalanlar tutuklandı

Köy okulunun bilgisayarlarını çalanlar tutuklandı
Köy okulunun bilgisayarlarını çalanlar tutuklandı
Yanköy köyündeki ilköğretim okulundan öğrencilerin eğitim amaçlı kullandıkları 10 bilgisayarı çalan kişiler cezaevine gönderildi

ANTALYA'nın Serik ilçesine bağlı Yanköy Köyü İlköğretim Okulu'nun 10 bilgisayarını çalan 25 yaşındaki İdris Şahin, 23 yaşındaki Yusuf Tümeg ve çalıntı bilgisayarları onlardan satın alan 35 yaşındaki Hidayet Coşar ile 29 yaşındaki Dilek Doğan, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Serik'te, 8 Aralık'ta Yanköy Köyü İlköğretim Okulu'ndan öğrencilerin eğitim amaçlı kullandıkları 10 bilgisayarı çalan hırsızların peşine düşen jandarma ekipleri, Antalya'da bir internet kafede bilgisayarların izini buldu. Bilgisayarlara ulaşan jandarma ekipleri, internet kafenin sahibi Dilek Doğan'ı gözaltına aldı. Dilek Doğan ifadesinde bilgisayarları Hidayet Coşar adlı kişiden aldığını söyledi. Gözaltına alınan Hidayet Coşar ise bilgisayarları İdris Şahin ile Yusuf Tümeg adlı kişilerden satın aldığını söyledi. Jandarma bu kez de bilgisayarları okuldan çaldıkları iddia edilen Şahin ve Tümeg'in peşine düştü ve 2 şüpheliyi Antalya'da yakaladı.

Gözaltına alınan 4 kişi, jandarmadaki ifadelerinin ardından Serik'te çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak, cezaevine gönderildi. İdris Şahin ile Yusuf Tümeg'in aynı suçtan sabıkalarının bulunduğu belirtildi.(dha)