Köyceğiz süpermeni!

Köyceğiz Kaymakamı Mustafa Demir, yörede 1972 yılından beri gündemde olan ulaşım çilesini çözdü, 365 milyar liranın devletin kasasında kalmasını sağladı.

MUĞLA - Köyceğiz Kaymakamı Mustafa Demir, yörede 1972 yılından beri gündemde olan ulaşım çilesini çözdü, 365 milyar liranın devletin kasasında kalmasını sağladı. Kaymakam, Yangı Köyü ile Yeşilköy'ü birbirine bağlaması düşünülen ve 32 yıldan beri hep 'konuşulan' köprü için ihale açtı. Demir, yaşananları şöyle anlattı: "Keşif bedeli olarak 25 milyar çıkarıldı. Çok geldi. Hemen araştırma yaptım. Karayolları müdürlükleriyle konuştum. Onların kullandığı, tanesi 60 ton çekebilen, çelik ve demir
ağırlıklı beton ve kırma taştan menfezlerin işe yarayacağını gördüm. Bunların teknik ölçümü zaten yapılmış, güvenli. Köy yolu için daha fazla yük kaldırabilen köprüye zaten ihtiyaç yoktu. Hemen sipariş verdim. İki günde İzmir'den geldi, bir günde de menfezleri birbirine çelik vidalarla vidaladık."
Diğer köyler için de harekete geçen kaymakam Demir, böylece 408 milyar lira keşif bedeli çıkarılan üç köprünün 43 milyara çıkmasının yolunu açtı. Köylülerin 'süper kaymakam' dediği Demir, "Yeşilköylü çocuklar Yangı'ya Köyceğiz'e okula giderken dere içinden soyunup geçiyormuş. Yağmurda da burada bir traktör bekleyip, insanları karşıya geçiriyormuş" dedi.